Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. neděle adventní

2. neděle adventníDatum konání:
5.12.2020

7. 12.

Pondělí

Památka sv. Amborože, biskupa a učitele církve

8. 12.

Úterý

Slavnost Panny Marie, počaté bez poskvrny prvního hříchu

11. 12.

Pátek

sv. Damasa I., papeže

13. 12.

Neděle

3. neděle adventní

 • V tuto chvíli platí, že při bohoslužbách v Lobzích může být šedesát účastníků. Na bohoslužby v pracovní dny není třeba se hlásit. Nutné je přihlásit se na sobotní odpolední a nedělní mše sv. (kromě mše sv. v 7:30). Aktuálně jsou bohoslužby plánovány takto:

Sobota 12. 12.             17:00 (společně s účastníky odpolední duchovní obnovy)

Neděle 13. 12.             7:30;  8:45 (u sv. Jiří),  10:00;  11:15;  18:00.

Mše sv. v 11:15 je přednostně určena rodinám s dětmi mladšího školního věku. Zároveň bude při této mši sv. slovíčko pro děti. Prosíme, aby ostatní farníci využili přednostně jiné bohoslužby. Protože Křesťanské společenství začne opět užívat lobezský kostel v neděli odpoledne, večerní nedělní bohoslužba bude od 18.00.

Tabulky k samostatnému k přihlášení jsou k dispozici na webových stránkách farnosti. Přihlašování bude spuštěno od středy.

Vzhledem k případné úpravě opatření ze strany vlády, sledujte, prosím, webové nebo facebookové stránky farnosti. Ti, kdo nemají přístup na internet, mohou zavolat nebo poslat SMS moderátorovi farnosti.

 • Spojení v naší farnosti udržujme přes internet modlitbou v pondělí, čtvrtek, sobotu a v neděli povzbuzením od salesiánů.
 • Ve středu dopoledne jsou zvány na mši sv. maminky s malými dětmi v 10:00 do kostela v Lobzích.
 • Duchovní obnova v naší farnosti se uskuteční v sobotu 12. 12. Zájemci se musejí přihlásit a budou rozděleni jak dopoledne, tak i odpoledne do dvou skupin po deseti. Dopolední obnova začíná v 9:00 a končí mší sv. v 12:00. Odpolední začíná v 14:00 a končí mší sv. v 17:00. Přihlašovat se můžete nejpozději do pátku večera. Skupiny budou od sebe odděleny kromě mše sv., která bude v kostele. Jmenný přehled skupin bude k dispozici v zádveří kostela v sobotu ráno.
 • Letošní sobotní roráty proběhnou netradičním způsobem. Od sobotního rána budou roráty nahrané v našem kostele na YouTube kanále farnosti, doplněné o aktuální biblické texty s komentářem a modlitbou. Ranní mše sv. budou v kapli Střediska jako přes rok.
 • Pro charitativní účely je připraven koš, kam můžete vkládat nejen trvanlivé potraviny, případně drogistické zboží. Určitě jsou vhodné vitamíny, krabička čaje, čokoláda pro děti nebo masové konzervy. Shromážděné dary pak poskytneme Aničce Srbové, která je předá potřebným. Označený koš je umístěn v prostřední části lobezského kostela.
 • K rozebrání jsou kartičky s dobrovolníky, kteří prosí o naši modlitbu pro práci v salesiánských střediscích na různých místech světa i Evropy. Dále jsou vám k dispozici u tiskovin časopisy Nezbeda, Salesiánský magazín a další. Prosíme, rozeberte si je.
 • Na webu farnosti a na nástěnkách najdete:
 • Ohlášky,
 • podněty k prožívání adventu, které propojují celou naši diecézi a
 • informaci o aktuálních časech bohoslužeb.
 • Od tohoto týdne začínají ve Středisku některé kroužky a především Základy křesťanství.

 

Duchovní obnova farnosti v sobotu 12. 12. 2020 v Lobzích

Vedou P. Marek Sklenář a Evžen Rakovský

Podmínkou je přihlášení se. Přihlašování přes internet bude spuštěno od středy 9. 12. 2020

V případě, že nemáte přístup k internetu, přihlašujte se u P. E. Rakovského (731625975)

9:00 – 12:00

14.00 – 17:00

Kapacita 2 x 10 účastníků, rozdělení do skupin proběhne v kostele v 9:00

Kapacita 2 x 10 účastníků, rozdělení do skupin proběhne v kostele v 14:00

Přednáška, prostor k osobní modlitbě, příležitost ke sv. smíření

Přednáška, prostor k osobní modlitbě, příležitost ke sv. smíření

Ukončení mší sv. v kostele

Ukončení mší sv. v kostele

 

Pořad plánovaných bohoslužeb – od 12. 12. 2020

3. neděle adventní a během týdne

 

pondělí

 

8:00

 

bez přihlašování

 

středa

18:00

bez přihlašování

 

čtvrtek

8:00

bez přihlašování

 

pátek

18:00

bez přihlašování

 

sobota 12. 12.

8:00

bez přihlašování

kaple střediska

 

17:00

PŘIHLAŠUJE SE

 

neděle 13. 12.

7:30

bez přihlašování

 

 

8:45

PŘIHLAŠUJE SE

kostel sv. Jiří

 

10:00

PŘIHLAŠUJE SE

 

 

11:15

PŘIHLAŠUJE SE

 pro rodiny s dětmi

 

18:00

PŘIHLAŠUJE SE

 

 

V současné chvíli platí, že se mohou konat veřejné bohoslužby s možnou účastí - kostel sv. Martina a Prokopa 60 lidí, kostel sv. Jiří 25 lidí.

Během bohoslužeb zpívají pouze hudebníci, lid nezpívá. Hudebníci se na bohoslužby nepřihlašují.

Přihlašování probíhá přes odkaz na webu farnosti  (nebo přímo u Evžena Rakovského - tel. 731 625 975)

 

Od pondělí do soboty (9:00 – 18:00) bude otevřeno zádveří kostela k osobní modlitbě.