Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. 9. 2023 – 22. neděle v mezidobí

3. 9. 2023 – 22. neděle v mezidobíDatum konání:
2.9.2023

8. 9.

Pátek

Svátek Narození Panny Marie

10. 9.

Neděle

23. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Dnes jste zváni po bohoslužbách na farní kávu.
 • Ohlédnutí za světovým setkáním mládeže s papežem Františkem v Portugalsku se uskuteční dnes po mši sv. v 10:00. Mladí účastníci z naší farnosti promítání videa a fotografií doplní svým svědectvím.
 • Školáci jsou zváni na začátku školního roku na požehnání, které se uskuteční v pondělí 4. září od 16:00 v katedrále. Po požehnání následuje pátrací hra po náměstí.
 • Všichni jste zváni na diecézní pouť do Teplé 9. září. Program je k dispozici na vývěsce a na webu biskupství. Kdo se chce zúčastnit a nemá vlastní odvoz, ať se přihlásí, P. Evženu Rakovskému.
 • Katolický týdeník přináší nahlédnutí do církve v Mongolsku a komentář k návštěvě papeže Františka tamních křesťanů a otevírá téma výzdoby a estetiky našich kostelů.
 • Výuka Základy křesťanství bude v souladu s dalšími kroužky střediska mládeže začínat od konce září. V tištěných ohláškách najdete přehled výuky. Jako loňský rok dnem výuky bude středa. Na kroužky je třeba se přihlašovat přes systém SAPES. Přihlašování bude spuštěno společně s přihlašováním do dalších kroužků střediska mládeže. Pro starší školáky nabídneme víkendové BNW. Termíny budou zveřejněny příští neděli. Pro případné dotazy se můžete obracet na Michala Kaplánka, který je garantem náboženského vzdělávání v naší farnosti.
 • Mezi nabídky evidované v systému SAPES patří také další aktivity: setkávání ministrantů, dívčí pátky a dětský sboreček.
 • Rádi bychom vás informovali o změnách ve financování salesiánských středisek. Změna spočívá v tom, že státní příspěvek na zájmové aktivity už nebude záviset na součtu počtu dětí přihlášených na jednotlivé kroužky, ale na celkovém počtu dětí ve všech kroužcích dohromady, přičemž se pro tyto účely každé dítě počítá jen jednou, i když se zúčastní více kroužků. Pro naše středisko to znamená schodek v rozpočtu na rok 2024 ve výši minimálně 1,7 mil. Ke snížení schodku můžeme pomoci tím, že zajistíme výrazné zvýšení počtu dětí, které jsou registrovány jako účastníci pravidelných programů ve středisku. Toho lze dosáhnout tím, že maximálně využijeme aktivit, které už děláme, a současně nabídneme další atraktivní kroužky. Kdo je tedy ochoten vést nový kroužek na středisku, ať se obrátí na Michala Kaplánka.
 • U stolku s tiskovinami jsou k rozebrání osobní dopisy Michala Kaplánka školákům a rodičům vzhledem k začínajícím novému školnímu roku.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 10. 9. 7. 7:00ER;  
  9:30
  ER. U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2023/24

 

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída        (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
 3. skupina , 5. a 6. třída     (E. Rakovský)
 • S dotazy týkající se výuky náboženství a katechezí se obracejte na P. Michala Kaplánka.
 • Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. Termíny setkání budou oznámeny v ohláškách v průběhu měsíce září. (vede P. E. Rakovský a L. Němečková)

 

 

Nabídka sborečku pro mladší děti

Od září bude opět možné (přes systém sapes) přihlásit děti na dětský sboreček, zkoušky budou probíhat cca 2x měsíčně, a to v pátek odpoledne (čas bude upřesněn). Podmínkou je alespoň dvanáct přihlášených dětí.

 

Termíny setkávání ministrantů a dívčí pátky budou oznámeny v ohláškách.