Úvod > Ohlášky > 27. 8. 2023 – 21. neděle v mezidobí

27. 8. 2023 – 21. neděle v mezidobí

26.8.2023

Památka sv. Augustina, biskupa a učitele církve

Památka Umučení sv. Jana Křtitele

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

• Sbírka na salesiánské studenty teologie minulou neděli činila 7.752,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • V tomto týdnu bude mít ve farnosti službu P. Evžen Rakovský.
  • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude jako obvykle adorace před Nejsv. Svátostí se zpěvy Taizé.
  • V pátek večer po adoraci jste zváni od 19:00 do farního sálu na Zpívanou.
  • Farní věstník a diecézní zpravodaj jsou k rozebrání u tiskovin.
  • Katolický týdeník široce pojednává o tom, jak rozumět Božímu království, odkrývá 200 let života Čechů v Rumunském Banátu a nabízí hlubší úvahu nad otázkou jaderných zbraní v souvislosti s novým filmem o vynálezci atomové bomby.
  • Ohlédnutí za světovým setkáním mládeže s papežem Františkem v Portugalsku se uskuteční příští neděli 3. září po mši sv. v 10:00. Zazní svědectví účastníků, budou promítány fotografie ze setkání a sdílení o životním zážitku.
  • Zveme na požehnání školákům na začátku školního roku, které se uskuteční v pondělí 4. září od 16:00 v katedrále. Po požehnání následuje pátrací hra po náměstí.
  • Všichni jste zváni na diecézní pouť do Teplé 9. září. Program je k dispozici na vývěsce a na webu biskupství.
  • V sobotu 9. září budou v kostele v Lobzích ve 12:00 oddáni snoubenci Vojtěch Šilhánek a Zuzana Hůlová.
  • Vedle výuky náboženství, která bude probíhat stejně jako v minulých létech ve středu odpoledne a bude se na ní přihlašovat přes střediskový portál SAPES, nabízíme letos také výuku na 22. základní škole; zatím se přihlásily 3 děti; pokud znáte někoho, kdo by mohl mít zájem, aby jeho děti chodily na náboženství na 22. ZŠ, dejte mu kontakt na Michala Kaplánka, aby se mu ozval a případně své dítě na náboženství přihlásil. Výuka náboženství ve škole je možná, pokud se přihlásí alespoň sedm dětí.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – ER; 17:30 – ER;  Ne 3. 9. 7. 7:00ER;  *9:30MK. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

* V případě, že kněz přijíždí z bohoslužby u sv. Jiří, nabídka sv. smíření před mší sv. v 10:00 bude omezena. Na požádání lze zpovídat i po mši sv v 10:00.