Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 10. 9. 2023 – 23. neděle v mezidobí

10. 9. 2023 – 23. neděle v mezidobíDatum konání:
9.9.2023

 

13. 9.

Středa

Památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitel církve

14. 9.

Čtvrtek  

Svátek Povýšení svatého kříže

15. 9.

Pátek

Památka Panny Marie Bolestné

16. 9.

Sobota

Památka sv. Ludmily, mučednice

17. 9.

Neděle

24. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Dnes po mši sv. v 10:00 poděkujeme vedoucím prázdninových táborů, protože bez jejich obětavosti by se tábory nemohly realizovat.
 • Chceme vás informovat o tom, že od začátku září se náš tým, který dosud tvořili kněží salesiáni, rozšířil o Hanku Šaškovou, která zde bude pracovat na částečný úvazek jako pastorační asistentka. Doposud vedla katecheze pro děti a starala se o nástěnku u přístřešku u kostela. Nyní se bude nově starat o administrativu farnosti, farní pokladnu a organizaci různých aktivit ve farnosti – poutí, setkávání různých skupin atd. Prosím, abyste se na ni obraceli a odkazovali na ni své známé jako na první kontaktní osobu při dojednávání našich služeb. Pokud ona sama nebude moci záležitost vyřídit, předá ji někomu z nás salesiánů.
 • Ve čtvrtek v 11:00 se v kostele v Lobzích koná poslední rozloučení se + panem docentem Jiřím Holendou.
 • Za týden v neděli 17. 9. jste zváni na ekumenickou bohoslužbu do katedrály od 18:00. Je to jedna z možností dát najevo, že nám záleží na spolupráci všech křesťanů. Prosím vás, abyste se této bohoslužby, pokud můžete, zúčastnili.
 • V tištěných ohláškách jsou informace ohledně výuky Základů křesťanství a víkendové BNW.
 • Pro děti, které už byly u prvního sv. přijímání a nemohou se zúčastnit výuky náboženství zde ve farních prostorách ve středu, nabízíme také možnost ve čtvrtek, od 15:00 hod. Zájemci se mohou přihlásit od úterý 12. 9. v systému SAPES. S případnými dotazy ohledně katecheze v naší farnosti se můžete obracet na Michala Kaplánka (kaplanek@sdb.cz). 
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 17. 9. 7. 7:00PL;  
  9:30
  MP. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2023/24

 

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída        (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
 3. skupina , 5. a 6. třída     (E. Rakovský)
 • aktuálně nová nabídka výuky pro starší děti (po 1. sv. přijímání) čtvrtek 15:00 (M. Fenclová)
 • Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. (vede P. E. Rakovský a L. Němečková)

Termíny pro tento školní rok jsou:

14.10. říjen – jednodenní aktivity ve středisku a následný krátký výlet

18./19. listopad – jako obvykle s přespáním

9./10. prosinec – jako obvykle s přespáním

27./28. leden – jako obvykle s přespáním

9./10. březen – jako obvykle s přespáním

13./14. duben – jako obvykle s přespáním

26.5. květen – jednodenní pouť do Prusin

15./16. červen – jako obvykle s přespáním

 

S dotazy týkající se výuky náboženství a katechezí se obracejte na P. Michala Kaplánka.

  

Nabídka sborečku pro mladší děti

Od září bude opět možné (přes systém sapes) přihlásit děti na dětský sboreček, zkoušky budou probíhat cca 2x měsíčně, a to v pátek odpoledne (čas bude upřesněn). Podmínkou je alespoň dvanáct přihlášených dětí.

 

Setkávání ministrantů a dívčí pátky budou oznámeny v ohláškách.