Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. 3. 2024 – 3. neděle postní

3. 3. 2024 – 3. neděle postníDatum konání:
2.3.2024

10. 3.

Neděle

4. neděle postní

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle 

  • Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu. V době farní kávy je samozřejmě možné, aby děti využívaly tělocvičnu, ale po celou dobu užívání tělocvičny musí být z bezpečnostních důvodů přítomen aspoň jeden dospělý. Proto prosíme, aby vždy v době farní kávy převzal odpovědnost za tělocvičnu a pořádek v ní jeden dospělý, který také obdrží od salesiánů klíče od tělocvičny.
  • V postní středy a pátky probíhají přede mší sv. pobožnosti Křížové cesty.
  • V sobotu 16. března se uskuteční generální úklid kostela a prostranství kolem něj. Prosíme ty, kteří mohou přijít, aby se napsali na listinu položenou u tiskovin. Ideální je přijít jako rodiny. Do úklidu zapojíme i děti starší deseti let.
  • Na BNW jsou zváni školáci od 10 do 15 let v termínu 9. a 10. března. Přihlašování je přes SAPES do středy 6. března.
  • V sobotu 23. března 2024 od 14:00 Vás srdečně zveme do střediska na Velikonoční tvoření. Vyrábět budeme jarní květinové misky z proutí, provázkové košíky, budeme malovat na plátěné tašky a hrníčky. Děti si upletou pomlázky, proutěné věnečky, vyrobí zvířátkové svícny ze skleniček, jarní košíčky s kraslicemi, osením a svíčkou. Přihlásit se můžete na www.sapes.cz, případně u Petry Němečkové nebo Evy Turkové. Cena za tvoření je pro dospělé a starší děti 300,-, pro děti od 5 do 11 let 150,-
  • Farní věstník a Diecézní zpravodaj jsou k rozebrání u tiskovin.
  • Při letošní tříkrálové sbírce koledovalo v naší farnosti 20 skupinek dětí a dospělých. Celkem se v naší farnosti vybralo 101 868 Kč. V Plzni se celkem vybralo více než 800 tisíc korun a v celé diecézi 7 milionů a tři sta tisíc korun. Všem koledníkům i těm, kteří přispěli, mnohokrát jménem potřebných děkujeme. Více přesných čísel z celé sbírky najdete na webu Tříkrálové sbírky a také v těchto tištěných ohláškách.
  • Spolu s křesťany jiných církví vás zveme na veřejné čtení Bible. Akce se koná v ulici U branky před Vědeckou knihovnou na Velký pátek od 13:00 - čte se po deseti minutách. Kdo je ochoten se zapojit, může se přihlásit přes odkaz na webových stránkách farnosti. VEŘEJNÉ ČETENÍ - ODKAZ
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 10. 3. 7:00 – PL; 9:30 - ER. U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

Ohlédnutí za Tříkrálovou sbírkou

Koledníci Tříkrálové sbírky během prvních čtrnácti dnů nového roku, kdy probíhalo koledování do kasiček, vybrali od dobrých lidí přes 7 milionů a tři sta tisíc korun. Je to o více než 640 tisíc korun vyšší výsledek než v předchozím roce, kdy byl v Diecézi plzeňské vyhlášen rekord. Kasiček bylo na obecních úřadech rozpečetěno a přepočítáno 1 509, v porovnání o 49 pokladniček více než v roce 2023. I s dosavadními dary z on-line koledy a bankovních převodů činí výtěžek ke dni uzávěrky ACEPU 7 553 672 korun. Všem dárcům, koledníkům a místním organizátorům děkujeme. Díky nim budou moci být naplněny záměry pomoci, kterých bylo před zahájením sbírky vypsáno více než 50 a jsou zveřejněny na webu Diecézní charity Plzeň, stejně jako podrobné výsledky koledy z jednotlivých koledních míst. Pomoc tak budou moci využít senioři s omezenou soběstačností, handicapovaní dospělí i děti, matky s dětmi v tísni, dlouhodobě nemocní, lidé v hmotné nouzi a mnozí další, kteří se nacházejí v těžké životní situaci a nevystačí si s vlastními silami nebo zdroji. Tříkrálové sbírce se podařilo překonat loňské maximum také v celonárodních součtech. Do více než 27 600 pokladniček vložili dárci 165,23 milionu korun. Je to o necelých 10 milionů  korun více než loni. Celkově sbírka dosáhla rekordních 172,57 milionů korun 

Co na výsledek letošní Tříkrálové sbírky říká Jiří Lodr, ředitel Diecézní charity Plzeň?

„Je to veliký dar sounáležitosti, blízkosti a ochoty pomáhat. Je to o překonání vlastního pohodlí a vyjití na cestu organizátorů, vedoucích tříkrálových skupinek a koledníků. Je to o svědectví udělat druhým radost a přinášet sdílené požehnání do domovů. Je to o ochotě se usmát a poděkovat. Je to o tom být ve skupince spolu a vzájemně se podpořit. Je to o tom nezlobit se, pokud jsme odmítnuti. Je to o velké službě pro Charitu, která slouží a učí se hodnotově prožívat svoji CARITAS, to je láska – Láska Krista ke každému člověku, který potřebuje povzbudit, pohladit, podepřít, doprovodit. A naše služby jsou zaměřeny na pomoc člověku od narození po narození pro věčnost. Je to cesta milosti a já vám všem, kteří toto cítíte jako já, nebo úplně jinak, těm, kteří vycházíte na cestu, nebo těm, kteří darujete do kasiček, nebo přes QR kód, nebo on-line koledou – s velkou vděčností a s úctou říkám svoje děkuji, že nám společně pomáháte pomáhat.“

Jak se koleda rozděluje?

Vykoledované finance se rozdělují podle předem známého klíče: 65 % vybraných prostředků se vrací místním charitám a dalším koledujícím organizacím, které je vykoledovaly, 15 % je určeno na podporu sociálních služeb a projektů diecézní charity (pomáhající ve dvou krajích), 10 % připadá na rozvojové projekty v zahraničí (v případě plzeňské diecéze jde zejména o podporu vzdělávání chudých dětí v Jižní Americe), 5 % připadá na projekty a služby Charity Česká republika a 5 % jsou zákonné režie sbírky.

Petr Šimek, PR DCHP