Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 10. 3. 2024 – 4. neděle postní

10. 3. 2024 – 4. neděle postníDatum konání:
9.3.2024

 

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle

 • Ve středu je výroční den zvolení papeže Františka. V modlitbě mu vyprošujme vše potřebné pro vedení církve.
 • V sobotu 16. března se uskuteční generální úklid kostela a prostranství kolem něj. Prosíme ty, kteří mohou přijít, aby se napsali na listinu položenou u tiskovin. Přijít mohou rodiče i s dětmi. Do úklidu zapojíme také děti starší deseti let. Začátek je v 9:00.
 • Děti ze všech plzeňských farností jsou zvány na společnou pobožnost Křížové cesty příští neděli 17. 3. v 14:30 do katedrály.
 • Zveme vás, mladé, na Diecézním setkání mládeže s otcem biskupem Log in!, které se koná –23. 3. 2024 v Plzni na gymnáziu na Mikulášském náměstí . Je to skvělá příležitost, jak se setkat ze všech koutů diecéze, potkat se s kněžími a naším biskupem Tomášem. Více se navzájem poznat a podpořit se ve víře a ve společenstvích. Více informací najdete na webových stránkách DCM: dcmplzen.cz/log-in-2024.
 • V sobotu 23. března 2024 od 14:00 Vás srdečně zveme do střediska na Velikonoční tvoření. Vyrábět budeme jarní květinové misky z proutí, provázkové košíky, budeme malovat na plátěné tašky a hrníčky. Děti si upletou pomlázky, proutěné věnečky, vyrobí zvířátkové svícny ze skleniček, jarní košíčky s kraslicemi, osením a svíčkou. Přihlásit se můžete na www.sapes.cz, případně u Petry Němečkové nebo Evy Turkové. Cena za tvoření je pro dospělé a starší děti 300,-, pro děti od 5 do 11 let 150,-
 • U tiskovin je k zakoupení brožura Průvodce Svatým týdnem.
 • Na Zelený čtvrtek se vrátíme k dřívější praxi přijímání pod obojí způsobou, tj. Těla a Krve Páně. Po ohláškách ukážeme jakým způsobem lez přijímat. Pro ty, kteří nebudou chtít tímto způsobem přijímat, zůstane možnost přijímat jen Těla Kristovo. Pro úplnost jen připomínáme, že přijímat Tělo Kristovo po podání na ruku je třeba bezprostředně po jeho obdržení. Lze udělat úkrok stranou od podávajícího. Není možné eucharistii odnášet třeba do lavice, ani přijímat při chůzi.
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 17. 3. 7:00 – MK; 9:30 - MP. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.
 • Níže najdete informace k blížícím se Velikonocům.

 

Informace k přípravě na Velikonoce:

 • připravit se na liturgii velikonočního tridua (brožura Průvodce Svatým týdnem a velikonočním třídenním je k dispozici mezi tiskovinami za 50 Kč),
 • přinést si ratolesti na Květnou neděli, pro ministranty a seniory jsou již zajištěné,
 • na Zelený čtvrtek možnost přinést v obětním průvodu kasičky,
 • při obřadech Velkého pátku bude sbírka na podporu křesťanů ve Svaté zemi,
 • po mši sv. na Zelený čtvrtek bude společná adorace a po ní možnost i k soukromé noční adoraci,
 • v pátek a sobotu společná modlitba ranních chval a četby od 8:00; v sobotu přes den možnost adorace v kostele do 17:00,
 • po velkopátečních obřadech možnost soukromé adorace kříže do 20:00, a v případně zájmu i noční adorace
 • vzít si na velikonoční vigilii svoji křestní (nebo jinou) svíci,
 • po obřadech velikonoční vigilie společná oslava – agapé v SaSM,
 • při bohoslužbách velikonoční neděle – Božího hodu velikonočního – sbírka na potřeby Salesiánské provincie Praha,
 • na 5. neděli postní vyjde přehled bohoslužeb Svatého týdne.