Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 25. 2. 2024 – 2. neděle postní

25. 2. 2024 – 2. neděle postníDatum konání:
24.2.2024

3. 3.

Neděle

3. neděle postní

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle

 

  • V postní středy a pátky probíhají přede mší sv. pobožnosti Křížové cesty.
  • V pondělí 26. února od 20 hodin proběhne další živé vysílání pořadu “LIVE s biskupem”, v němž bude biskup Tomáš hovořit o životě a otázkách plzeňské diecéze. Otce biskup vás všechny zve ke sledování i aktivnímu zapojení. Předem, na e-mail live@bip.cz, nebo přímo během přenosu, mu můžete položit otázky, na které biskup Tomáš následně odpoví. Odkaz ke sledování najdete na webu biskupství www.bip.cz. 
  • V tuto sobotu 2. 3. 2024 se uskuteční postní duchovní obnova pro mladé, dospělé i seniory ve středisku mládeže. Přednášejícím bude salesián P. Josef Mendel z Českých Budějovic. Začátek je v 9:15, zakončení v 12:00 svátostným požehnáním. Aby se mohli zúčastnit i rodiče dětí, kteří nemají možnost hlídání, nabízíme zajištění programu pro děti ve věku 6 až 10 let v době konání obnovy v čase od 9:15 do 12:00 ve středisku mládeže.
  • Příští neděli po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
  • Po celou dobu postní se můžeme uskromnit, rozdělit se o to, co máme s těmi, kteří mají nouzi. V naší farnosti podporujeme klienty Střechy, o kterých jsme informovali minulou neděli. K jejich podpoře můžete použít charitní kasičky. Ty budou na Zelený čtvrtek přineseny k oltáři v obětním průvodu.
  • V katolickém týdeníku najdete mimo jiné tato témata: Jak učit děti zdravému sebevědomí; výchova nedostatkem jako princip skautingu; proč je v životě zásadní vytrvalost.
  • Středisko mládeže otevřelo přihlašování na letní tábory. Zvláště upozorňujeme na farní a ministrantský tábor. Na farním táboře zbývá už jen šest volných míst a na táboře Kompot pro starší školáky jedenáct.
  • Všichni jsou zváni k zapojení se do modlitební sítě za diecézní synodu. A to k osobní modlitbě či ve společenství. Ti, kteří se chtějí zapojit do této sítě a modlit se za synodu tam, kde žijí, ať napíší na mail synoda@bip.cz, aby mohli dostávat úmysly k modlitbě za synodu na příslušný měsíc.

 

  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 3. 3. 7:00 – MP; 9:30 - ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.