Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. 12. 2022 – 1. neděle adventní

3. 12. 2022 – 1. neděle adventníDatum konání:
2.12.2023

7. 12.

Čtvrtek

Památka sv. Ambrože,  biskupa a učitele církve

8. 12.

Pátek

Slavnost Panny Marie počaté bez poskvrny

prvotního hříchu

10. 12.

Neděle

2. neděle adventní

  

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle, kromě soboty.

  • Dnes jste po bohoslužbě zváni na farní kávu.
  • Od dnešního dne začíná prodej lístků na tradiční salesiánský ples, který se uskuteční 20. ledna v KD Šeříkovka.
  • Po mši sv. v 10:00 bude na recepci možnost si je zakoupit. V dalších dnech to bude v možné v provozní době recepce.
  • V úterý se uskuteční putování za sv. Mikulášem do kostela sv. Jiří. Akce je jen pro přihlášené děti.
  • O adventních sobotách budou v kostele v Lobzích zpívané roráty. Roráty začínají už v 7:45.
  • Duchovní zamyšlení pro farnost bude tuto sobotu 9. 12. od 9:15 ve středisku. Propojíme se pomocí on-line vysílání s biskupem Tomášem, který bude přednášet na téma Maria. Mezi přednáškami bude příležitost ke sv. smíření.
  • BNW pro děti ve věku 10 – 14 let proběhne příští víkend 9. – 10. 12. Prosíme o přihlášení přes sapes.cz nejpozději do středy.
  • Příští neděli složí noví členové PRF slib při mši sv. v 10:00.
  • U tiskovin jsou k rozebrání Farní věstník a Diecézní zpravodaj.

 

Prosba domova sv. Františka

Domov svatého Františka (provozovatel Městská charita Plzeň) nás a další plzeňské farnosti a sbory požádal o uspořádání věcné sbírky – spacáků pro bezdomovce. Městská charita zajišťuje základní životní zázemí asi stovce bezdomovců. Nezisková organizace SKP poskytuje nocleh dalším 70 osobám. Počet osob, které potřebují zajistit nouzové přespání, je ovšem možná až o další stovku větší. Proto jsme se rozhodli uspořádat v naší farnosti sbírku spacích pytlů, stanů a karimatek za tímto účelem. Dopis, kterým nás Domov svatého Františka žádá o tuto sbírku, je na nástěnce u kostela.

Prosíme Vás, abyste přinesli buď do kostela (po bohoslužbách) anebo v pracovní době na recepci Salesiánského střediska mládeže stany, spacáky a karimatky, které můžete věnovat pro záchranu života bezdomovců (o tom, že se jedná o život, svědčí případy několika úmrtí následkem zimy už i v tomto roce). Sbírka bude probíhat po celý tento týden, tj. od neděle 3.12. do neděle 11.12.

Děkujeme Vám za ochotu pomoci lidem, kterým chybí základní předpoklady k životu.  Michal Kaplánek

 

Tříkrálová sbírka 2024

Máme začátek adventu a už myslet na Tři krále? Je to tak, přípravy na zdárný průběh celorepublikové sbírky jsou náročné. V tuto chvíli musíme dát dohromady seznam koledních skupinek tak, aby Městská charita stačila připravit kasičky, průkazky a drobné dárečky jak pro koledníky, tak pro dárce. Každým rokem jsem potěšen hojnou účastí vedoucích i dětských koledníků, každý rok po sbírce litujeme, kam všude na území farnosti jsme se s koledováním nedostali. Proto jako každoročně Vás vyzývám, pomozte nám. Prosím, hlaste se na mém tlf. čísle 602 337 041 nebo e-mailu dusan.vana@hotmail.cz. Koledovat budeme v sobotu 6. ledna přesně na svátek Tří králů.  Dušan Váňa

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 10. 12. 7:00MP;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.