Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 10. 12. 2022 – 2. neděle adventní

10. 12. 2022 – 2. neděle adventníDatum konání:
9.12.2023

13. 12.

Středa

Památka sv. Lucie, panny a mučednice

14. 12.

Čtvrtek

Jana od Kříže,  kněze a učitele církve

17. 12.

Neděle

3. neděle adventní

  

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle, kromě soboty.

  • O adventních sobotách budou v kostele v Lobzích při ranní mši sv. zpívané roráty. Roráty začínají už v 7:45.
  • Děkujeme všem, kteří se zapojili do adventního tvoření minulý víkend, protože vnímáme jako důležité propojování aktivit a života farnosti a střediska mládeže.
  • Pokračuje prodej lístků na tradiční salesiánský ples, který se uskuteční 20. ledna v KD Šeříkovka. Na recepci střediska mládeže je možnost si je zakoupit v provozní době recepce. Prosíme ale velmi naléhavě o pomoc se zajištěním plesu (pomoc u tomboly, příprava sálu apod.). Kdo by byl ochoten, ať se co nejdříve přihlásí u P. Evžena R.
  • Na dnešní odpoledne jsou zvány děti na malý adventní program - cestu světla - s malým překvapením. Začátek je v 16:00 v katedrále.
  • Děkujeme všem, kteří přinesli stany, spacáky a karimatky pro bezdomovce. Protože potřeba dále trvá, prodlužujeme sbírku do příští neděle 17.12.
  • Příští neděli po bohoslužbě v 10:00 bude příprava kostela na Vánoce. Rozmístí se vánoční výzdoba a betlém. Prosíme, abyste počítali s pomocí.
  • Prosíme o pomoc s Tříkrálovou sbírkou. Koledovat budeme v sobotu 6. ledna přesně na svátek Tří králů. Sháníme vedoucí skupinek a dětské koledníky. Více informací v tištěných ohláškách a u koordinátora TKS Dušana Váni (602 337 041).
  • Minulou neděli jsme četli dopis pana biskupa o vyhlášení diecézní synody. Synoda bude slavnostně zahájena v neděli 7. ledna při mši svaté v 10:00 v katedrále sv. Bartoloměje, za přítomnosti apoštolského nuncia mons. Okolo. Pan biskup si přeje, aby se v tu dobu v Plzni nekonaly jiné bohoslužby, aby většina věřících zúčastnila mše sv. v katedrále, takže tady mše sv. v 10:00 nebude. Ostatní bohoslužby budou jako obvykle. Protože chceme přispět k tomu, aby se mše v katedrále mohly zúčastnit i rodiny s malými dětmi, zorganizujeme 7. ledna Slovíčko přímo na biskupství. Organizací za nás je pověřen Vojtěch Šilhánek. Případné dotazy adresujte na Michala Kaplánka, který se zúčastnil jednání s panem biskupem na toto téma.
  • Tříkrálová sbírka 2024

Jsme v první polovině adventu a už myslet na Tři krále? Je to tak, přípravy na zdárný průběh celorepublikové sbírky jsou náročné. V tuto chvíli musíme dát dohromady seznam koledních skupinek tak, aby Městská charita stačila připravit kasičky, průkazky a drobné dárečky jak pro koledníky, tak pro dárce. Každým rokem jsem potěšen hojnou účastí vedoucích i dětských koledníků, každý rok po sbírce litujeme, kam všude na území farnosti jsme se s koledováním nedostali. Proto jako každoročně Vás vyzývám, pomozte nám. Prosím, hlaste se na mém tlf. čísle 602 337 041 nebo e-mailu dusan.vana@hotmail.cz. Koledovat budeme v sobotu 6. ledna přesně na svátek Tří králů.                                                                                                                                  Dušan Váňa

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 17. 12. 7:00PL;  9:30MK. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.