Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 27. neděle v mezidobí - Výročí posvěcení kostela v Lobzích

27. neděle v mezidobí - Výročí posvěcení kostela v LobzíchDatum konání:
7.10.2018

11. 10.

Čtvrtek    

sv. Jana XXIII, papeže

12. 10.

Pátek

sv. Radima, biskupa

14. 10.

Neděle

28. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

  • Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu a diskusi.
  • Mše sv. pro maminky s malými dětmi bude ve středu od 9:30 v kapli SaSM.
  • Připravujeme potáborové setkání pro děti, které byly na Farním táboře. Toto setkání bude spojeno s prvním BNW. Akce proběhne na středisku 20. – 21.10. Přihlašujte se elektronicky do pondělí 8. 10., abychom věděli pro kolik dětí máme tvořit program.
  • Zveme starší ministranty na Setkání ministrantů salesiánských farností, které se uskuteční během podzimních prázdnin v našem středisku. Více informací najdete na plakátě a u Filipa Mareše.
  • V tištěných ohláškách najdete
  1. výzvu papeže Františka k modlitbě a doprovodné slovo biskupa Tomáše, která už zazněla minulou neděli
  2. pokyny pro ty, kdo chtějí dostávat aktuální zprávy z dění ve farnosti a středisku mládeže. K odběru Zpravodaje a aktualit je třeba se totiž znovu osobně přihlásit.
  • Mezi tiskovinami jsou k rozebrání Farní Věstník, Diecézní zpravodaj a časopis pro školáky Nezbeda. Doporučujeme k četbě také Katolický týdeník, kde jsou velmi zajímavá témata ze současného dění v církvi.
  • Provázejme modlitbou našeho biskupa Tomáše a všechny účastníky synody o mládeži na téma: Mladí lidé, víra a rozlišování povolání.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 14. 10. 7:00ER;  9:30PLU sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Výzva Svatého otce Františka věřícím

 

V Plzni dne 4. října 2018

                 Milé sestry a milí bratři,

Svatý otec prosí věřící celého světa o modlitbu, aby svatá Matka Boží chránila svým pláštěm církev před útoky Zlého, a zároveň ji vedla k vyznání vin, pochybení a zneužití, spáchaných v přítomnosti i minulosti. Vyznání vin a odpuštění povede k obnovení sil, které vezmou zlu expanzivní sílu.

Rozhodl se proto vyzvat všechny věřící po celém světě k tomu, aby se během měsíce října modlili každý den modlitbu růžence, a spojili se tak jako Boží lid ve společenství a v pokání a prosili Matku Boží a sv. Michaela archanděla o ochranu církve před ďáblem, kterému jde vždy o to, aby nás oddělil od Boha a rozdělil mezi sebou navzájem. Zároveň žádá, abychom modlitbu růžence uzavřeli modlitbou „Pod ochranu tvou…“ a „Svatý Michaeli, archanděli…“.

I já se připojuji k této výzvě a prosím Vás z celého srdce, abychom se semkli a modlili se v naší diecézi společně, prosili o odpuštění za naše selhání osobní, i ty, které neseme jako společenství.

+ biskup Tomáš Holub

  

 

Nový web farnosti

Od minulého týdne máme nové webové stránky. Informace o dění ve farnosti a středisku jsou dostupné jako obvykle, ale v nové přehlednější struktuře. K odběru Zpravodaje a dalších aktuálních informací je třeba se znovu přihlásit. Vzhledem k nové legislativě o ochraně osobních údajů není možné použít stávající mailové adresy a automaticky na ně posílat zprávy. Je potřeba nový souhlas. Takže prosíme o vaši spolupráci.