Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 27. neděle v mezidobí; V Lobzích výročí posvěcení kostela

27. neděle v mezidobí; V Lobzích výročí posvěcení kostelaDatum konání:
5.10.2019

7. 10.

Pondělí

Památka Panny Marie Růžencové

11. 10.

Pátek

Sv. Jana XXIII., papeže

12. 10.

Sobota

Sv. Radima, biskupa

13. 10.

Neděle

28. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

  • Prosíme celou farnost o modlitbu za kurz Alfa, aby setkávání přineslo účastníkům duchovní užitek. Modlitba je na webu farnosti a v tištěných ohláškách.
  • Rodičům připomínáme nabídku schóličky pro malé děti každý pátek od 16:30 ve středisku mládeže.
  • Ve čtvrtek se opět koná biblická hodina od 16:00 ve farní klubovně.
  • První schůzka malých ministrantů bude 11. října 2019 po páteční večerní mši sv.
  • Na misijní měsíc říjen nám posílá organizace SADBA kartičky dobrovolníků, kteří se podílejí na salesiánských misijních aktivitách po celém světě. Jsou k dispozici u ohlášek. Prosíme, rozeberte si kartičky a provázejte dobrovolníky v modlitbě.
  • U tiskovin je také k rozebrání kalendář akcí v naší farnosti v tomto školním roce. Kalendář by vám měl sloužit pro celoroční přehled a pro zapojení se do připravovaných aktivit.
  • Od dnešního dne začíná příprava voleb do Pastorační rady farnosti. Ty se uskuteční 24. listopadu. Můžete navrhovat kandidáty s uvedením jména, důvodu navržení a kontaktu na ně. Pro tento účel je u tiskovin krabice pro vhazování návrhů kandidátů. Návrhy je možné podávat do 20. října. Všechny podrobné informace k volbám jsou na letáku, který si, prosíme, rozeberte a pečlivě přečtěte.
  • Nyní následují pokyny ke sčítání věřících (viz samostatné listy).

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 13. 10.  7:00 – MS; 9:30MP. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Kalendář pastoračních aktivit naší farnosti v tomto školním roce

Od dnešního dne je k dispozici celoroční kalendář aktivit naší farnosti. Na samostatné listině je jejich přehled. Slouží pro informaci a pro nabídku účasti na nich. Rozeberte si je a zaneste si akce s termíny do svých kalendářů.

 

 

Volby do pastorační rady farnosti

Na samostatném letáčku jsou podklady pro přípravu voleb do pastorační rady naší farnosti. Věnujte mu pozornost, odneste si jej a pečlivě přečtěte.

 

  

Modlitba za kurz Alfa

Dárce milosti a věčného života:

prosíme tě, posiluj v lidech touhu po naději a obdař hledající svými ctnostmi. Dej těm, kdo se budou setkávat při kurzu Alfa svou moudrost, otevřené a laskavé srdce, vnímavost a touhu po pravdě. Prosíme o to skrze Krista našeho Pána. Amen.

  

 

Misijní podnět

 

Misie jsou pro všechny Ježíšovy učedníky – všechny pokřtěné křesťany, nejen pro duchovní či vysvěcené. Všichni, zvláště rodiče i prarodiče, mají své velké životní poslání, které mají naplnit. Všimněte si, že misie začíná z Božího podnětu, Ježíšovým vyvolením. Neúčastníme se misie, která je založena na našem rozhodnutí. „Ne vy jste vyvolili mne, ale já jsem vyvolil vás a ustanovil jsem vás, abyste šli a nesli ovoce a vaše ovoce aby zůstalo.“ (Jn 15,16).