Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 26. 3. 2023 – 5. neděle postní

26. 3. 2023 – 5. neděle postníDatum konání:
25.3.2023

2. 4.

Neděle

Květná neděle

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.      

 • V sobotu 1. dubna dopoledne proběhne generální úklid kostela a jeho nejbližšího okolí. Prosíme, přijďte pomoci. Rodiny, které plánují přijít s dětmi, ať se nahlásí, dospělí se přihlašovat nemusí.
 • V sobotu odpoledne 1. dubna se uskuteční velikonoční tvoření. Zájemci se musí přihlásit přes systém Sapes.
 • Příští neděli po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
 • Na vývěsce, na webu nebo u tištěných ohlášek najdete přehled bohoslužeb a nabídku svátosti smíření od Květné neděle do Svatého týdne. V pátek budou k dispozici dva zpovědníci a příští neděli budeme zpovídat před bohoslužbami i při nich. Na dveřích zpovědnice je rovněž uveden podrobný přehled i v průběhu Svatého týdne se jménem zpovídajícího kněze.
 • U tiskovin je k zakoupení brožura Průvodce Svatým týdnem. Velmi praktická pomůcka pro dobré prožití vrcholu liturgického roku.
 • Prosím rodiče ministrantů, aby si vyzvedli ministrantské oblečení, vyprali a přinesli během příštího týdne, aby bylo oblečení připravené na obřady.
 • Prosíme, aby rodiče posílali na nácviky velikonočních obřadů děti včas, tj. 1,5 hodiny před jejich začátkem.
 • Po Velikonoční vigilii bývá pro zúčastněné připraveno pohoštění. Kdo by byl ochoten se zapojit, ať se přihlásí P. Evženovi R.
 • Na 30. salesiánský ples, který se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 v sále v "Šeříkovce", se prodávají vstupenky na recepci salesiánského střediska.
 • Salesián Filip Mareš nás zve na své kněžské svěcení v Praze. Zvažujeme společnou dopravu tam a zpět. Případní zájemci o společnou cestu autobusem ať se zapíší na listinu u tiskovin.
 • Níže jsou informace nebo pozvání od organizátorů z jiných farností:
 • Dne 15. dubna se na táborové louce u Mileva uskuteční oslava 33 let skautského střediska ICHTHYS. Zváni jsou současní i bývalí členové, jejich příbuzní a přátelé střediska. Mši sv. v rámci akce budou sloužit otcové biskupové Tomáš a František. Bližší informace a odkaz na přihlašovací formulář naleznete v březnovém farním věstníku nebo na webu střediska.  Prosíme o přihlášení na akci do konce března.
 • Prosba o pomoc s vařením na letním táboře od ECM Bolevec (metodisté): 
 • Hledáme kuchaře do týmu pobytového tábora s tematikou Pána Prstenů. Tábor se koná od 20. Do 26. Srpna ve Velkém Meziříčí. Více informací můžete najít v letáčku na internetu ECM, stránky společnosti Kvítek nebo po napsání na e-mailovou adresu ECM.dorost@seznam.cz
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 2. 4.  (V Lobzích se zpovídá  jak před bohoslužbami, tak i při nich)  7:00 – MK; 9:30 -ER. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.
 • Níže je odkaz na informace k přípravě na Velikonoce a jejich prožití.

 Velikonoce - bezprostřední příprava a možnost jejich prožití ve farnosti