Úvod > Ohlášky > 2. 4. 2023 – Květná neděle

2. 4. 2023 – Květná neděle

1.4.2023

Bohoslužby v tomto týdnu budou od pondělí do středy jako obvykle.

Pořad bohoslužeb ve Svatém týdnu a další informace najdete podrobně na tištěné listině, na nástěnce nebo webu farnosti.

Zelený čtvrtek

Mše sv. se svěcením olejů v katedrále

Obřady Zeleného čtvrtku - po obřadech  adorace

Velký pátek

Pobožnost křížové cesty začíná v kostele v Lobzích

Velkopáteční obřady

Velikonoční vigilie Zmrtvýchvstání Páně

• Srdečné díky všem obětavým farníkům, kteří se ve čtvrtek na Doubravce a v sobotu v Lobzích podíleli na generálním úklidu našich kostelů.
  • Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
  • Farní věstník a Diecézní zpravodaj jsou k rozebrání u tiskovin.
  • Informace ke Svatému týdnu:
  • Na Zelený čtvrtek můžete přinést postní kasičky, které v obětním průvodu přineseme k oltáři.
  • Nácviky ministrantů budou na Zelený čtvrtek a Velký pátek hodinu a půl před obřady, na Velikonoční vigilii v 18:00.
  • Nabízíme příležitost k adoraci v kostele přes noc z čtvrtka na pátek, z pátku na sobotu a v sobotu přes den do 18:00. Na noční adoraci se přihlašujte přes farní webové stránky, na sobotní k zajištění služby u Božího hrobu se zapisujte na list u tiskovin.
  • Na Velký pátek je nabídka pobožnosti křížové cesty: mimo Plzeň pro rodiny s malými dětmi na Křížový vrch v Losině u Chotěšova a pro dospělé na Křížový vrch u Stříbra. Podrobnosti o časech odjezdu a délce trasy jsou na letáčcích u tiskovin nebo na webu.
  • Na Velký pátek, den přísného postu, bude vykonána sbírka na potřeby křesťanů ve Svaté zemi.
  • Pro dobrou přípravu na Svatý týden a Velikonoční třídenní využijte brožurky, které jsou k dispozici u Katol. týdeníku. Příspěvek můžete dávat do nedělní sbírky. Prosíme, přečtěte si texty na jednotlivé dny Tridua, najděte si čas na úvahu o tom všem, co budeme slavit. Samotné prožití Velikonoc pak může být daleko hlubší než v minulosti.
  • Prosím rodiče ministrantů, aby si vyzvedli ministrantské oblečení, vyprali a přinesli na velikonoční obřady.
  • Prosíme, aby rodiče posílali na nácviky velikonočních obřadů děti včas, tj. 1,5 hodiny před jejich začátkem.
  • Příští neděli na slavnost Zmrtvýchvstání Páně budou při všech bohoslužbách žehnány pokrmy. Při bohoslužbách vykonáme sbírku na potřeby Salesiánské provincie.
  • Po Velikonoční vigilii bývá pro zúčastněné připraveno pohoštění. Kdo by byl ochoten se zapojit, ať se přihlásí P. Evženovi R.
  • Na 30. salesiánský ples, který se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 v sále v "Šeříkovce", se prodávají vstupenky na recepci salesiánského střediska.
  • Salesián Filip Mareš nás zve na své kněžské svěcení 1. května v Praze. Zvažujeme společnou dopravu tam a zpět. Případní zájemci o společnou cestu autobusem ať se zapíší na listinu u tiskovin.

• Přehled zpovídání: St, Čt, Pá – dle rozpisu; Ne 9. 4.  7:00 – PL; 9:30 -MK. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.