Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 26. 2. 2023 – 1. neděle postní

26. 2. 2023 – 1. neděle postníDatum konání:
25.2.2023

5. 3.

Neděle

2. neděle postní

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Sbírka na „Haléř sv. Petra“ minulou neděli činila 8. 990,- Kč. Díky za vaše dary.
 • Setkání rodičů dětí, které se připravují na 1. sv. přijímání, bude ve středu v 17:00 a v 17:30.
 • BNW pro děti ve věku 10 – 14 let proběhne příští víkend 4. – 5. února. Prosíme o přihlášení přes sapes.cz nejpozději do čtvrtka.
 • Pobožnosti křížové cesty jsou před večerní mší sv. ve středu a v pátek.
 • Rozloučení se + panem Antonínem Lavičkou bude v pátek při mši sv. ve 14:00 v kostele v Lobzích.
 • „Otevřený klub Balón, který se na našem středisku věnuje dětem 8-15 let hledá dalšího člena do svého týmu. Jde o pedagogickou činnost jeden den v týdnu (pondělí, středa nebo čtvrtek) od 14:30 do 17:30. Návštěvnost klubu poslední měsíce stoupá, hledáme proto i dalšího člena, kterého by bavila práce s dětmi, které většinou nemají svůj volný čas pod kontrolou. V případě zájmu kontaktujte koordinátora klubu Balón Honzu Žáka (zak@sdbplzen.cz)“.
 • Salesiánské středisko hledá někoho na úklid našeho klubu Vzducholoď, který je na Slovanech ve Sladkovského ulici. Jednalo by se o úklid v dopoledních hodinách 2x týdně vždy cca 2 hodiny (byla by i možnost z toho jednou o víkendu), nabízená částka: 130,- Kč/ hod.
 • U tiskovin je k rozebrání:

Farní věstník

Postní kasičky

Postní dětský kalendář a

Cesta ke vzkříšení - list pro mladé nebo dospělé: Každá neděle a den svatého týdne je doplněna zamyšlením a obrázkem zobrazujícím dění v evangeliu. Je to vhodná pomůcka pro přiblížení se k Bohu. Může však také posloužit k tomu, abychom si uvědomili, co v našem životě skutečně potřebujeme a co jen odvádí naši pozornost od přátelství s Pánem a s našimi bližními.

 • V poslední lavici v kostele v Lobzích u stolku s tiskovinami jsou zapomenuté kousky oblečení. Prosíme majitele, aby si je odebrali.
 • na konci ohlášek je výzva k postní sbírce, kterou jsme už zveřejnili minulou neděli.
 • Níže je odkaz na pastýřský list biskupa Tomáše k praxi sv. přijímání manželů, kteří žijí v neregulérních svazcích. 
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – MK;  Ne 5. 3.  7:00 – ER; 9:30 - ER. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

POSTNÍ SBÍRKA 

Začíná doba postní a s ní také realizace postní sbírky. Letošní postní sbírku bychom rádi využili pro děti z Centra pomoci Střecha, aby mohly zažívat více radosti a více rozvíjet svůj potenciál na letním pobytovém táboře Neležím, tábořím, na který by bez vaší finanční pomoci nemohly odjet. Jedná se o děti, s kterými pracujeme po celý školní rok a letní tábor vnímáme jako vyústění celoroční společné práce. Letos bychom na táboře rádi měli dva chlapce, kteří se po pobytu v dětském domově vrátili do rodiny ke své matce a sourozencům. Ačkoliv matka nemá dostatek finančních prostředků – aktivně spolupracuje, snaží se hledat cesty, aby její děti mohly mít alespoň částečně bezstarostné a radostné dětství. Rádi bychom také na táboře měli i chlapce, kterému po prodělání Covidu zemřela maminka a na život zůstal s tatínkem sám. V běžném životě zažívá mnoho starostí a smutku – věříme, že pobytový tábor by alespoň na chvíli mohl zas jeho život naplnit radostí a sílou jít a posouvat se dál. Velice si vážíme Vaší podpory a děkujeme, vedoucí Mgr. Eva Turková a celý tým pracovníků.

Pro tento účel budou od Popeleční středy v kostele kasičky, do kterých můžete ukládat postupně ušetřené peníze. Ty pak budou při večerní mši sv. na Zelený čtvrtek přineseny k oltáři v obětním průvodu spolu s obětními dary.

 

PASTÝŘSKÝ LIST BISKUPA TOMÁŠE HOLUBA