Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 19. 2. 2023 – 7. neděle v mezidobí

19. 2. 2023 – 7. neděle v mezidobíDatum konání:
18.2.2023

26. 2.

Neděle

1. neděle postní

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle kromě Popeleční středy.

  • Sbírka minulou neděli na pomoc obětem zemětřesení v Turecku a Sýrii vynesla 12. 220,- Kč. Srdečně děkujeme za vaši štědrost.
  • Dnes se koná sbírka na „Haléř sv. Petra“. Díky za vaše dary.
  • V pondělí 20. února od 20 hodin proběhne další živé vysílání pořadu “LIVE s biskupem”, v němž bude biskup opět hovořit o životě a otázkách plzeňské diecéze. Biskup Tomáš vás všechny zve ke sledování i aktivnímu zapojení. Předem, na e-mail live@bip.cz, nebo přímo během přenosu, mu můžete položit otázky, na které biskup Tomáš následně odpoví. Odkaz ke sledování najdete na webu biskupství bip.cz.
  • Na Popeleční středu bude mimořádně mše sv. v 8:00 pro seniory a v 16:00 pro děti z náboženství a jejich rodiny. Večerní mše sv. nebude v kostele v Lobzích, ale společná pro všechny farnosti v katedrále od 18:00 společně s biskupem Tomášem Holubem. Zájemci o ministrování se sejdou v 17:30. Tento den je dnem přísného postu od masa a pro dospělé mladší 60 let je to den jen jednodenního nasycení. Další podněty k tomu, jak prožívat postní dobu jsou na webových stránkách naší farnosti.
  • Od pátku začínají pobožnosti křížové cesty. Budou vždy před večerní mší sv. ve středu a v pátek.
  • V pátek 24. února 2023 od 18:00 v katedrále sv. Bartoloměje v Plzni se bude konat Modlitba za Ukrajinu. Je to v den, kdy uplyne rok od počátku ruské agrese.

  • Níže je výzva k postní sbírce. 
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – MK;  Ne 26. 2.  7:00 – MP; 9:30 - PL. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

 

POSTNÍ SBÍRKA

Začíná doba postní a s ní také realizace obvyklé postní sbírky. Letošní postní sbírku bychom rádi využili pro děti z Centra pomoci Střecha, aby mohly zažívat více radosti a více rozvíjet svůj potenciál na letním pobytovém táboře Neležím, tábořím, na který by bez vaší finanční pomoci nemohly odjet. Jedná se o děti, s kterými pracujeme po celý školní rok a letní tábor vnímáme jako vyústění celoroční společné práce.  Letos bychom na táboře rádi měli dva chlapce, kteří se po pobytu v dětském domově vrátili do rodiny ke své matce a sourozencům. Ačkoliv matka nemá dostatek finančních prostředků – aktivně spolupracuje, snaží se hledat cesty, aby její děti mohly mít alespoň částečně bezstarostné a radostné dětství. Rádi bychom také na táboře měli i chlapce, kterému po prodělání Covidu zemřela maminka a na život zůstal s tatínkem sám. V běžném životě zažívá mnoho starostí a smutku – věříme, že pobytový tábor by alespoň na chvíli mohl zas jeho život naplnit radostí a sílou jít a posouvat se dál. Velice si vážíme Vaší podpory a děkujeme, vedoucí Mgr. Eva Turková a celý tým pracovníků.

 

Pro tento účel budou od Popeleční středy v kostele kasičky, do kterých můžete ukládat postupně ušetřené peníze. Ty pak budou při večerní mši sv. na Zelený čtvrtek přineseny k oltáři v obětním průvodu spolu s obětními dary.