Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 25. neděle v mezidobí

25. neděle v mezidobíDatum konání:
19.9.2020

21. 9.

Pondělí

Svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty

23. 9.

Středa

Památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze

27. 9.

Neděle

26. neděle v mezidobí

 

  • Setkání rodičů a bližší domluva na výuku náboženství bude dnes po mši sv. v 10:00 ve farním sále.
  • V pátek je ministrantská schůzka. Začátek je v 16:30 ve farní klubovně.
  • Příští neděli vykonáme při bohoslužbách sbírku na charitu.
  • Na Zpívanou jste zváni 2. října od 19:00 do přístavby kostela sv. Martina a Prokopa.
  • Centrum pomoci Střecha hledá nového pracovníka, který by se věnoval sociálnímu poradenství a řešení složitých rodinných situací v oblasti hmotné nouze, bydlení, práce, zadlužení atp. Jde o práci na DPČ v průměru na 10-15 hodin týdně. Víte-li o někom, ozvěte se, prosím, P. Martinovi Poláčkovi (739 019 133; polacek@sdbplzen.cz). Více na nástěnce u vchodu kostela.
  • Níže je uveden dopis otce biskupa Tomáše Holuba.

 

  • Zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 27. 9. 7:00MS; 9:30MP. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

DOPIS OTCE BISKUPA TOMÁŠE K AKTUÁLNÍ SITUACI

  

Milí spolubratři v kněžské a jáhenské službě, sestry a bratři,

 

situace počtu onemocnění v naší republice se mění každým dnem a zatím nikoliv dobrým směrem.

I moje osobní zkušenost s tímto onemocněním  vede k obezřetnosti a varuje před podceňováním  současné situace.

Určitě nechceme propadat panice, nechceme šířit poplašné zprávy ani opustit naše motto „Nebojte se!“. Chceme se nicméně chovat jako skuteční křesťané  a proto  i v konkrétních krocích naplňovat přikázání lásky: tedy být ohleduplní a zodpovědní.

Z tohoto důvodu jsem  rozhodl, že jako ordinář plzeňské diecéze od této neděle obnovuji pro naši diecézi  dispens od závazné  účasti  na nedělních bohoslužbách pro sestry a bratry důchodového věku, jestliže to tak sami uznají pro sebe za vhodné.

Zároveň naléhavě vyzývám všechny kněze, aby dbali na používání desinfekčních prostředků a to  především před každým podáváním svatého přijímání. Svaté přijímání naléhavě doporučuji všem věřícím přijímat na ruku a kněze zavazuji pod poslušností, aby tomuto přání věřících vyšli maximálně vstříc. Se stejnou naléhavostí doporučuji opět na nějaký čas upustit od podávání rukou při pozdravení pokoje.

 

Milí spolubratři, sestry a bratři, žehnám Vám stále ještě z koronavirové izolace a těším se na osobní setkání. Chybíte mi.

 

Váš biskup Tomáš