Úvod > Ohlášky > 24. neděle v mezidobí

středa

Památka sv. Ludmily, mučednice

25. neděle v mezidobí

• Od 10. září nadále platí nařízení nosit roušky ve všech vnitřních prostorech budov, tedy i při všech bohoslužbách. Další opatření jsou následující:

Obětní dary jsou u oltáře, nepřinášíme je. Pozdravení pokoje při mši sv. vynecháme.

Kropenky jsou nadále bez svěcené vody. Přijímání eucharistie doporučujeme jen na ruku. Ty, kteří přijímají jen do úst, žádáme, aby ke sv. přijímání přistupovali jako poslední.

• Tento týden začínají mše sv. pro maminky s malými dětmi v kapli Salesiánského střediska mládeže. Tuto středu začne mše sv. výjimečně až v 10:00.
  • Setkání rodičů a bližší domluva na výuku náboženství bude příští neděli 20. 9. po mši sv. v 10:00.
  • Centrum pomoci Střecha hledá nového pracovníka, který by se věnoval sociálnímu poradenství a řešení složitých rodinných situací v oblasti hmotné nouze, bydlení, práce, zadlužení atp. Jde o práci na DPČ v průměru na 10-15 hodin týdně. Víte-li o někom, ozvěte se, prosím, P. Martinovi Poláčkovi (739 019 133; polacek@sdbplzen.cz). Více na nástěnce u vchodu.
  • Mezi tiskovinami jsou k dispozici: časopis pro školáky NEZBEDA a Salesiánský magazín. V katolickém týdeníku jsou velmi zajímavé podněty pro duchovní život a důležité informace ze života církve. Velmi jej doporučujeme vaší pozornosti.
  • K rozebrání u ohlášek jsou kalendáře naší farnosti s důležitými termíny plánovaných akcí na tento školní rok.
  • Opět je otevřená farní knihovna. Mezi staršími tituly je také soudobá duchovní literatura pro dospělé. Pro děti jsou videa s biblickými tématy. Využijte nabídky.
  • Na Zpívanou jste zváni 2. října od 19.00 hod. do přístavby kostela sv. Martina a Prokopa.
  • Letošní školní rok počítáme opět s cyklem BNW pro děti v věku 10 – 14 let. Obsahem bývá katecheze, hry a další aktivity. Většinou se začíná v sobotu v 16.00 a končí nedělní mší sv. v 10.00, v případě nemožnosti přespávacích akcí se budeme snažit nabídnout alespoň jednodenní program. Předpokládáme 6 setkání během roku. Plánované termíny budou vyvěšeny na nástěnce před kostelem. Uvítáme i nové účastníky. Více informací může poskytnout Marek Sklenář nebo Jožka Převor.
  • Děkujeme za přímluvy, které jste napsali pro včerejší diecézní pouť. Někteří naši farníci šli pěšky z Plzně do Teplé. Díky všem, kteří se zúčastnili nebo alespoň mediálně propojili.

• Zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 20. 9. 7:00MP; 9:30ER. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.