Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 25. 6. 2023 – 12. neděle v mezidobí. V Lobzích poutní slavnost sv. Prokopa

25. 6. 2023 – 12. neděle v mezidobí. V Lobzích poutní slavnost sv. ProkopaDatum konání:
24.6.2023

28. 6.

Středa

Památka sv. Ireneje, biskupa a mučedníka, učitele církve

29. 6.

Čtvrtek

Slavnost sv. Petra a Pavla, apoštolů

2. 7.

Neděle

13. neděle v mezidobí

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Dnes slavíme (zde v Lobzích) poutní slavnost. Jeden z patronů kostela – sv. Prokop – má svátek začátkem července. K oslavě tohoto svátku využíváme tuto poslední neděli před prázdninami. Záleží nám na tom, aby se hodně lidí sešlo a prožili jsme intenzivně společenství farnosti. Po ranní bohoslužbě jste zváni na farní kávu. Po mši sv. v 10:00 zveme všechny na tradiční poutní oběd do jídelny střediska. Na oběd navazuje od 13 hodin volejbalový turnaj a malý program pro děti.
 • Tištěné ohlášky vycházejí dnes naposled, protože během prázdnin nebudou vydávány. O prázdninách budou bohoslužby jako obvykle, jenom s malými změnami: nejsou rozděleny služby lektorů, ani nebudou o prázdninách slovíčka pro děti. Na čtení budou účastníci bohoslužeb osloveni bezprostředně před mší.
 • Katechezi dětí zajišťujeme v naší farnosti ve spolupráci se Salesiánským střediskem mládeže ve formě kroužku Základy křesťanství. Tímto kroužkem nabízíme pomoc rodičům ve vzdělávání a výchově k víře. Den výuky pro různé věkové skupiny předškolních i školních dětí bude i v příštím školním roce středa 16:00 – 17:00. Jedna skupina tohoto kroužku bude zaměřena na přípravu na první svaté přijímání. Také v příštím školním roce nabídneme víkendové BNW pro starší školáky.
 • Nově ve školním roce 2023/24 nabízíme výuku náboženství dětem 1. - 5. třídy také ve škole Na Dlouhých (22. ZŠ) v pondělí anebo ve čtvrtek, podle domluvy s rodiči. Kontakt se školami i domluvu katechezí bude mít v následujícím školním roce na starosti P. Michal Kaplánek.
 • Zveme na závěr školního roku na Pohádkové náměstí, které se bude konat ve čtvrtek 29. června 2023 od 14:00 hodin na náměstí Republiky v Plzni. Podrobnější informace jsou na vývěsce.
 • V tištěných ohláškách najdete také nabídku dětského sborečku a Katolický týdeník otevírá důležitá společenská témata.
 • Přejeme vám požehnané a s užitkem prožité chvíle prázdnin a dovolených. 
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 2. 7. 7:00ER;  9:30MP. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2023/24

 

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída  (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
 3. skupina , 5. a 6. třída       (E. Rakovský)
 • Výuka na 22. ZŠ 1. - 5. třídy bude buď v pondělí anebo ve čtvrtek (M. Fenclová)
 • S dotazy týkající se výuky náboženství a katechezí se obracejte na P. Michala Kaplánka.
 • Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. Termíny setkání budou oznámeny na začátku nového školního roku. (vede P. E. Rakovský a L. Němečková)

 

 

Nabídka sborečku pro mladší děti

Od září bude opět možné (přes systém sapes) přihlásit děti na dětský sboreček, zkoušky budou probíhat cca 2x měsíčně, a to v pátek odpoledne (čas bude upřesněn). Podmínkou je alespoň dvanáct přihlášených dětí.