Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 18. 2. 2024 – 1. neděle postní

18. 2. 2024 – 1. neděle postníDatum konání:
17.2.2024

22. 2.

Čtvrtek

Svátek Stolce sv. apoštola Petra

25. 2.

Neděle

2. neděle postní

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle 

 • Účelová sbírka na mobiliář u sv. Jiří minulou neděli činila 18.540,- Kč. Díky za vaše dary!
 • V tomto týdnu mají děti jarní prázdniny. Kroužky na středisku neběží, nebude tedy ani výuka náboženství.
 • V postní středy a pátky budou přede mší sv. pobožnosti Křížové cesty.
 • Připravujeme postní duchovní obnovu na 2. 3. 2024 ve středisku mládeže. Přednášejícím bude salesián P. Josef Mendel z Českých Budějovic. Začátek je
  v 9:15, zakončení v 12:00 požehnáním. Aby se mohli zúčastnit i rodiče dětí, kteří nemají možnost nechat si pohlídat děti, nabízíme zajištění programu pro děti ve věku 6 až 10 let v době konání obnovy v čase od 9:15 do 12:00 ve středisku mládeže. Je nutné ale děti nahlásit nejpozději do 28. února 2024 Hance Šaškové na mail: saskova@bip.cz
 • Příští víkend proběhne v našich prostorách víkendové soustředění mladých animátorů z českých salesiánských středisek. Tento dvouletý běh nyní na jaře končí. Účastnily se ho také dvě dívky z Plzně. Informace o dalším kurzu salesiánských středisek, který začne na podzim, podá zájemcům P. Michal.
 • Letos 6. dubna uplyne 50 let od smrti kardinála Štěpána Trochty, budovatele českého salesiánského díla, politického vězně nacistického i komunistického režimu. O jeho životě je výstava v kostele v Lobzích, kterou můžete shlédnout ještě dnes v neděli – po bohoslužbách.
 • V katolickém týdeníku jsou články o novém olomouckém arcibiskupu Josefu Nuzíkovi, o řeckokatolickém knězi Peteru Krenickém, který vypráví, jak jej Bůh zbavil strachu, když upadl do ruského zajetí a poselství papeže Františka k postní době.
 • Všichni jsou zváni k zapojení se do modlitební sítě za diecézní synodu. A to k osobní modlitbě či ve společenství. Ti, kteří se chtějí zapojit do této sítě a modlit se za synodu tam, kde žijí, ať napíší na mail synoda@bip.cz, aby mohli dostávat úmysly k modlitbě za synodu na příslušný měsíc.
 • U tiskovin jsou k rozebrání podněty k postním nedělím. Na nástěnce najdete nabídky různých aktivit v rámci naší diecéze.
 • V tištěných ohláškách jsou popsány situace mladých klientů z programu Střecha Salesiánského střediska mládeže, kterým věnujeme postní sbírku. Kasičky jsou k rozebrání u tiskovin a vy je můžete přinést na Zelený čtvrtek, kdy budou přineseny k oltáři v obětním průvodu. 
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 25. 2. 7:00 – ER; 9:30 - MK. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

 

Postní sbírka pro klienty Střechy

Naše služba je postavena na dlouhodobém doprovázení rodin a zejména pak dětí. Jak s nimi společně jdeme jejich životní cestičkou, roky přibývají a z osmi, deseti, dvanáctiletých dětí jsou najednou mladí dospělí dovršující věk 18 let. Letošní postní sbírku bychom rádi využili na podporu těchto „mladých dospělých“. Jedním z nich je klučina, s kterým jde středisko již 6 let. Začátky jeho života nebyly snadné, otec nefungoval a nakonec odešel, mamka se snažila/snaží pečovat o klučinu a jeho sestru, jak jí síly stačí, avšak sama si nese své šrámy na duši a s klučinou se dostává stále více a více do rozepří. Klučina i nadále dochází do střediska a velkým tématem je finanční gramotnost a osamostatňování se od primární rodiny. I když má mamku a sestru nesmírně rád, ví, že jeho cesta už brzy bude mimo jejich společný domov, aby se mohl naučit novým životním dovednostem a jít trochu jinou cestou než mu bylo dosud dáno. Studuje střední školu, chodí na brigádu, snaží se nasměrovat svůj život „dobrým“ samostatným směrem, ale jak všichni víme, není to vůbec jednoduché. Finance ze sbírky budou letos použity na podporu těchto dospívajících zletilých (na podporu zvýšení jejich šancí na trhu práce pomocí kurzů, podporu při základním vybavení domácnosti, úhradu řidičského průkazu apod.).

Moc Vám děkujeme za vaše zapojení do letošní postní sbírky.

Eva Turková a spolupracovníci ze střediska