Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 24. neděle v mezidobí

24. neděle v mezidobíDatum konání:
11.9.2021

13. 9.

Pondělí

Památka sv. Jana Zlatoústého, biskupa a učitele církve

14. 9.

Úterý

Svátek Povýšení svatého kříže

15. 9.

Středa

Památka Panny Marie Bolestné

16. 9.

Čtvrtek

Památka sv. Ludmily, mučednice

19. 9.

Neděle

25. neděle v mezidobí  

        Bohoslužby v neděli i ve všedních dnech budou jako obvykle.

  • Pro větší počet než deset účastníků bohoslužeb zůstáván nadále povinnost zakrytí nosu a úst s dalšími standardními hygienickými opatřeními. Ruce si nepodáváme, vyjma členů rodiny. Obsazovat lze všechna místa v kostele.
  • Nabízíme zapojení se do modlitební štafety vzhledem k blížícím se volbám v duchu výzvy biskupů. Na stolku s tiskovinami v kostele v Lobzích najdete tabulku pro jednotlivé dny. V týdnu ji umístíme na web farnosti pro zapojení se i těch, kteří nejsou přítomni fyzicky a chtěli by se s námi modlit od 12. září za dobrý výsledek voleb. Čtyřicet dní modliteb tak zahrne i povolební jednání úspěšných politických stran. Zapojit se mohou jednotlivci i rodiny v libovolný konkrétní den.
  • Středeční mše sv. pro maminky s malými dětmi tento týden nebude.
  • V letošním roce nabízíme roční přípravu ke svátosti biřmování pro mladé lidi. První setkání proběhne tento pátek 17. 9. od 17.30 ve středisku. Více informací u Marka Sklenáře.
  • Připomínáme pozvání na národní pouť ke sv. Ludmile 18. září na Tetín. Středem pouti je národní poutní mše v 11:00. Společnou pěší pouť plzeňské diecéze vede otec biskup Tomáš Holub v 8.30 od železniční stanice v Srbsku (odjezd vlaku z Plzně v 7.22, přestup v Berouně). Mládež je zvána diecézním centrem k vlastnímu způsoby putování. Informace k ní jsou na nástěnce. Ostatní způsob putování je individuální.
  • Pro děti ve věku 10 až cca 14 let připravujeme opět cyklus BNW. Každé setkání bývá od soboty 16:00 do nedělní mše sv. v 10:00. Obsahem bývá katecheze, hry a další program. První setkání bude 2. – 3. 10. Další termíny jsou uvedeny na samostatném letáčku. Přihlášky se podávají přes SAPES na každé setkání samostatně, preferujeme pravidelnou účast. Přidat se mohou i ti, kteří se dosud BNW neúčastnili. Letošní tým budou tvořit Marek Sklenář, Jakub Honěk a Ludmila Němečková.
  • Papež František navštíví ve dnech 13. až 15. září sousední Slovensko. Na programu má setkání s věřícími v Bratislavě, Prešově, Košicích a v Šaštíně. Mj. navštíví i sídliště Luník, kde působí salesiáni. Cestu papeže Františka na Slovensku můžete sledovat prostřednictvím televize Noe.
  • Níže je uvedena nabídka kroužků, především Základy křesťanství jako výuka náboženství. Výuka pro tři věkové kategorie bude probíhat od října ve středu od 16:00. Připravujeme kroužek ministrantů. Bude probíhat v páteční odpoledne. První termín bude teprve oznámen. Dalším je kroužek fotbalu pro děti ve věku cca 6 – 8 let. Kroužek bude probíhat celoročně na venkovním hřišti Salesiánského střediska v návaznosti na výuku náboženství.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 19. 9.  7:00MP;  10:00ER (zpovídání je možné na požádání po mši sv.). U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

_________________

 

Přehled nabídky výuky náboženství kroužku Základy křesťanství (ZK)

ve školním roce 2021 – 2022

Zahájení výuky bude 6. 10. 2021, minimální počet na skupinu je pět dětí. Termín přihlášení je nejpozději do 20. 9. 2021 v systému SAPES.

 

ZK 1 - Děti 1. a 2. tř. (od dovršených 5 let)

Středa          16 – 17

Farní klubovna (v přízemí)

Vedoucí       Anna Sprinzlová  737365825, vypomáhá Ludmila Hlavničková

 

ZK 2  - Děti 3. tř. (příprava na 1. sv .přijímání)

Středa          16 – 17

Farní sál

Vedoucí       Hana Šašková   777 148 794

 

ZK 3   - Děti 4. tř. – 6. tř.

Středa          16 – 17

Klubovna střediska mládeže

Vedoucí       P. Evžen Rakovský   731625975

 

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­__________­­­______

 

Kromě dalších kroužků střediska doporučujeme také:

 

Kroužek ministrantů (nepravidelně v pátek)

Kroužek fotbalu pro děti ve věku cca 6 – 8 let (v návaznosti na Základy křesťanství ve středu)