Úvod > Ohlášky > 25. neděle v mezidobí

19.9.2021

Památka sv. Ondřeje, Pavla a druhů mučedníků

Svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty

Památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze

Bohoslužby v neděli i ve všedních dnech budou jako obvykle.

• Pro větší počet než deset účastníků bohoslužeb zůstáván nadále povinnost zakrytí nosu a úst s dalšími standardními hygienickými opatřeními. Ruce si nepodáváme, vyjma členů rodiny. Obsazovat lze všechna místa v kostele.
  • Nabízíme zapojení se do modlitební štafety vzhledem k blížícím se volbám v duchu výzvy našich biskupů. Využít k tomu můžete tabulku na webu farnosti nebo listinu u tiskovin a vybrat si volný termín. Čtyřicet dní modliteb tak zahrne i povolební jednání úspěšných politických stran. Zapojit se mohou jednotlivci i rodiny.
  • Připomínáme nabídky naší farní knihovny. Nabízíme k zapůjčení také DVD s biblickými příběhy, které jsou určeny primárně dětem a katechezi.
  • Velmi zajímavé příspěvky salesiána Michaela Martinka, politika Petra Pitharta a sochaře Otmara Olivy najdete v aktuálním vydání Katolickém týdeníku.
  • Připomínáme periodika k rozebrání: Nezbeda, Salesiánský magazín, Diecézní zpravodaj, Farní věstník, Misionář malomocných.
  • Níže najdete nabídku kroužků Salesiánského střediska, které ještě nejsou obsazeny. Mimo jiné jsou to: Základy křesťanství jako výuka náboženství ve třech skupinách pro věkovou kategorii 6 – 10 let, kroužek ministrantů, kroužek Fotbal mini pro děti ve věku cca 6 – 8 let. Podrobné informace najdete na webu střediska. Pro všechny je třeba k přihlášení využít systém SAPES.
  • Pro děti od 10 do cca 14 let opět připravujeme cyklus BNW. Přidat se mohou i ti, kdo se dosud BNW neúčastnili. Informace k celému cyklu jsou na samostatném letáčku. Přihlašování na první setkání, které proběhne od 2. do 3. 10., je již spuštěno přes systém SAPES. Prosíme o přihlášení se do neděle 26. 9., abychom po loňském koronavirovém výpadku věděli, jaká skupina se vytvoří.
  • Začala příprava na přijetí sv. biřmování. Pokud má ještě někdo zájem, ať co nejdříve kontaktuje Marka Sklenáře.
  • Příští neděli bude při bohoslužbách sbírka na Charitu.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – MS;  Ne 26. 9.  7:00PL;  10:00MS (zpovídání je možné na požádání po mši sv.). U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

Kroužky Základů křesťanství ZK 1 – 3

ZK 1 - Děti 1. a 2. tř. (od dovršených 5 let)

Středa        16 – 17

Farní klubovna (v přízemí)

Vedoucí     Anna Sprinzlová  737365825, vypomáhá Ludmila Hlavničková

ZK 2  - Děti 3. tř. (příprava na 1. sv .přijímání)

Farní sál

Vedoucí     Hana Šašková   777 148 794

ZK 3   - Děti 4. tř. – 6. tř.

Klubovna střediska mládeže

Vedoucí     P. Evžen Rakovský   731625975

Zahájení výuky bude 6. 10. 2021, minimální počet na skupinu je pět dětí. Termín přihlášení je nejpozději do 20. 9. 2021 v systému SAPES.

Nový kroužek Fotbal Mini

• středa 17:15 – 18:15 celoročně venku na hřišti
  • děti cca 6 – 8 let
  • vedoucí Jirka Škoda
  • navazuje po ZK, přihlašování přes Sapes

Ministranti

• pátky 1x měsíčně
  • přihlašování přes Sapes (kategorie Kroužky)

­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­­

Volné jsou ještě kroužky:

Fotbal, Street Dance, Tancovala žížala, Barevné sluníčko, Tvořilka, Veselá tamburínka, Kytary, Rybáři a Klub pro předškoláky.