Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 23. neděle v mezidobí

23. neděle v mezidobíDatum konání:
4.9.2021

8. 9.

Středa  

Svátek Narození Panny Marie

11. 9.

Sobota

Slavnostní mše sv. s věčným slibem v 11:00

12. 9.

Neděle

24. neděle v mezidobí  

Bohoslužby v neděli jsou takto: v Lobzích v 7:30 a v 10:00, u sv. Jiří v 8:45

V sobotu 11. 9. nebude mše sv. v 8.00.

 • Pro větší počet než deset účastníků bohoslužeb zůstáván nadále povinnost zakrytí nosu a úst s dalšími standardními hygienickými opatřeními. Ruce si nepodáváme, vyjma členů rodiny. Obsazovat lze všechna místa v kostele.
 • Děkujeme všem za pomoc postiženým tornádem na Moravě a ve Stebnu. Jen ve sbírce v naší farnosti na začátku července se vybralo 21.770,- Kč.
 • Dnes po mši sv. jste zváni na farní kávu.
 • Probíhá zápis do kroužků Střediska mládeže. Pro podporu náboženského vzdělávání dětí a školáků do 6. třídy nabízíme kroužek Základy křesťanství. Výuka Základů křesťanství bude probíhat ve středu od 16.00 do 17.00. Nedělní výuka letos nebude. Více informací i pro starší školáky je uvedeno v tištěných ohláškách.
 • V sobotu v Lobzích složí řeholní věčný slib salesián Filip Mareš při mši sv. v 11:00. Zveme vás k účasti na této slavnosti. V případě pěkného počasí bude mše sv. venku v areálu střediska. Doporučujeme, abyste si v tom případě vzali k sezení pro děti karimatky nebo deky.
 • Prosíme, ty, kdo by byli ochotni pomoci s organizací slavnosti, aby se nahlásili P. Evženovi Rakovskému (731625975). List s konkrétními potřebami o napečení nebo zajištění je v sakristii.
 • K duchovní přípravě na Filipovu slavnost vám nabízíme možnost společné modlitby v rodinách. Od dnešního dne až do pátku bude denně k dispozici na YT kanále farnosti video s krátkým slovem a modlitbou.
 • V pátek 10. 9. vás zveme na společnou modlitbu za Filipa Mareše od 18:45 v kostele. Poté bude pokračovat na středisku program pro mládež s možností přespání.
 • Připomínáme pozvání na národní pouť ke sv. Ludmile 18. září na Tetín. Od pátku do neděle je připraven různorodý program. Středem pouti je národní poutní mše svatá celebrovaná papežským legátem v 11:00. Společnou pěší pouť plzeňské diecéze vede otec biskup Tomáš Holub v 30 od železniční stanice v Srbsku (odjezd vlaku z Plzně v 7.22, přestup v Berouně). Ostatní způsob putování je individuální. Podrobný program je uveden na nástěnce nebo na webu plzeňského biskupství.
 • Letos se otevře pro mládež roční příprava k přijetí svátosti biřmování. Setkání bude cca 1x za 14 dní v pátek od 17:30. Začneme úvodním setkáním v pátek 17. 9. Více informací u Marka Sklenáře.
 • Děkujeme dobrovolníkům z farnosti, kteří v různých rolích pomáhali realizovat prázdninové tábory. Podrobné články s fotografiemi jsou na webových stránkách střediska a farnosti. 
 • Přehled zpovídání: St17:30 – MS; 17:30 – PL;  Ne 12. 9.  7:00PL;  10:00ER (zpovídání je možné na požádání po mši sv.). U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit individuální termín.