Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 24. 4. – 2. neděle velikonoční; v kostele sv. Jiří poutní slavnost

24. 4. – 2. neděle velikonoční; v kostele sv. Jiří poutní slavnostDatum konání:
23.4.2022

25. 4.

Pondělí

Svátek sv. Marka, evangelisty

29. 4.

Pátek

Svátek sv. Kateřiny Sienské, panny a učitelky církve, patronky Evropy

1. 5.

Neděle

3. neděle velikonoční

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.  

  • Sbírka minulou neděli na Salesiánskou provincii Praha vynesla 9.150,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • V neděli 1. května po bohoslužbách v 7:30 a v 10:00 si můžete zde v kostele vyslechnout krátké povídání Kuby Hoňka o jeho pobytu v Indii. V rámci dobrovolné služby pomáhal v její severovýchodní části – v Asámu. Až do 22. května si zde v kostele můžete prohlédnout vý stavu o misionářovi a salesiánovi otci Janu Medovi, jenž působil právě v této oblasti. Výstavu pořádá Salesiánská asociace Dona Boska - SADBA, která stojí také za projektem vzdělávání učitelů v SV Indii. Navázala tak na dílo otce Meda a stejně jako on se snaží podporovat v tomto regionu vzdělávání.      Na devíti infopanelech se dozvíte mnoho informací o životě Jana Meda - zakladateli školského vzdělávacího systému, nadšeném hudebníkovi a cestovateli po odlehlých horských vesničkách – na svém oblíbeném skútru. Život indických dětí i učitelů vám přiblíží také několik velkoformátových fotografií. K dispozici je i zábavné leporelko z Medova života, magnetky, prospekty Sadby a další materiály.      Projekt vzdělávání učitelů v Indii je možné podpořit i finančně, čísla účtů jsou uvedena na leporelku i na infopanelu o projektu (případně na webových stránkách Sadby). Také je možné zakoupit si dárkové medové balení či některou z knih, které SADBA vydala, a které napsali dobrovolníci.
  • Příští neděli po bohoslužbách je farní káva.
  • Na Zpívanou jste zváni v pátek 6. 5. v 19:00 do farního sálu.
  • Zveme děti na další zážitkovou přespávací akci BNW, která proběhne 7. - 8. 5. Přihlašování bude spuštěno přes Sapes v tomto týdnu.
  • Slavnost 1. sv. přijímání dětí proběhne v naší farnosti v neděli 8. května při mši sv. v 10:00. Tablo je vyvěšeno u tiskovin. Prosíme o modlitbu za děti a jejich rodiny.
  • Na neděli 5. připravujeme pouť farnosti do Prusin, kde bude mše sv. v 13:00 a po ní společný program. Bohoslužba ve farnosti bude jen ranní v 7:30 v Lobzích. Bohoslužby u sv. Jiří v 8:45 a v Lobzích v 10:00 nebudou! Rádi bychom, aby pouť sloužila jako příležitost k setkání všech, kteří patří do naší farnosti. V nejbližších dnech bude zveřejněna informace o časech a možnostech putování.
  • Na vývěsce je pozvání k účasti na kurzu 4 klíče k úspěšnému rodičovství, který vede Karel Řežábek.

 

  • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 1. 5. 7:00MP;  9:30U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

 

MODLITBA ZA UKRAJINU

Dobrý a milosrdný Bože,

Ty jsi náš nebeský Otec, dokonale nás znáš a miluješ. Proto se s důvěrou odevzdáváme do Tvých rukou. Prosíme Tě za mírové řešení situace na Ukrajině.

Prosíme Tě za světové státníky, aby stáli na straně dobra a našli sílu k vzájemné dohodě a usmíření. Prosíme Tě také za všechny oběti válek, sirotky, vdovy a uprchlíky. Obejmi je svou něžnou náručí. Dej, ať kolem sebe šíříme pokoj, nejsme jeden druhému lhostejní a dokážeme si navzájem odpouštět. Otče náš, Zdrávas Maria.  Svatá Barboro, pomocnice v nouzi, oroduj za nás. Svatý Floriáne, ochránce v nebezpečí války, oroduj za nás. Svatý Ondřeji, patrone Ukrajiny, oroduj za nás. Svatí Cyrile a Metoději, patroni Evropy, orodujte za nás. Sv. Václave, patrone míru, oroduj za nás. Maria, Matko Boží a Královno míru, oroduj za nás. Amen.