Úvod > Ohlášky > 24. 3. 2024 – Květná neděle

30.3.

Bílá sobota

Slavnost Zmrtvýchvstání Páně

Pořad bohoslužeb o velikonočním triduu

Zelený čtvrtek

Mše sv. se svěcením olejů v katedrále

Obřady Zeleného čtvrtku - po obřadech  adorace

Velký pátek

Ranní chvály

Křížová cesta - začátek v kostele v Lobzích

Velkopáteční obřady

Bílá sobota

Ranní chvály a modlitba četby

8,30 -17,00

Adorace  u Božího hrobu

Vigilie  Zmrtvýchvstání Páně - po obřadech  Agapé

• U ohlášek je k rozebrání kompletní přehled bohoslužeb v tomto týdnu s doplňujícími informacemi a nabídkou svátosti smíření. Obřady na Zelený čtvrtek a Velký pátek jsou od 18:00, Vigilie Zmrtvýchvstání Páně začíná v sobotu ve 20:00. Po vigilii jste zváni na občerstvení - Agapé. Nácviky ministrantů budou vždy hodinu před obřady.
  • Ve středu budou opět dva kněží zpovídat a jeden i v průběhu mše sv. Rozpis je vyvěšen na zpovědnici. Zpovídat se bude i před obřady Tridua.
  • U tiskovin je k zakoupení brožura Průvodce Svatým týdnem.
  • Na Zelený čtvrtek při večerní bohoslužbě v obětním průvodu přineseme výtěžek postní sbírky pro potřeby dospívajících z programu Střecha střediska mládeže. Při obřadu umývání nohou budou letos také zastoupeny ženy, abychom zdůraznili universalitu odkazu pokorné služby a velikosti Kristovy lásky.
  • Na Velký pátek se uskuteční několik pobožností Křížové cesty:
  • Rodiny s dětmi začínají v 10:00 a půjdou společně na Křížový vrch. Délka jedné cesty je 2 km a trasa je sjízdná i pro terénní kočárky.
  • Dospělí pojedou do Rokycan. Sraz je u vlakového nádraží v 9:15.
  • Společenství farní mládeže vykoná pobožnost křížové cesty na vrchu Ronšperk u Stříbra.Sraz je na hlavním nádraží v 8:50. Návrat do 14 hodin. Zveme všechny zájemce o hezký výlet spojený s křížovou cestou."
  • Pro všechny zájemce začíná v 15:00 v kostele v Lobzích a za příhodného počasí bude v parku.
  • Velký pátek je dnem přísného postu. Při obřadech vykonáme sbírku na potřeby křesťanů ve Svaté zemi.
  • Je potřeba zajistit služby v kostele při nočních adoracích na Zelený čtvrtek a Velký pátek a přes den v sobotu u Božího hrobu na Bílou sobotu – listiny na jednotlivé dny jsou na stolku u tiskovin. Kdo můžete, prosím, zapište se. Koordinaci a další informace podá Dušan Váňa.
  • Na velikonoční vigilii si s sebou vezměte svíce, ideálně své křestní.
  • Příští neděli budou při všech bohoslužbách žehnány pokrmy a při bohoslužbách vykonáme sbírku na Salesiánskou provincii.
  • Přehled zpovídání: V týdnu viz samostatný list k Velikonocům.  Ne 31. 3.
    7:00 – PL; 9:30 - ER. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.