Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 17. 3. 2024 – 5. neděle postní

17. 3. 2024 – 5. neděle postníDatum konání:
16.3.2024

19. 3.

Úterý

Slavnost sv. Josefa, snoubence Panny Marie

24. 3.

Neděle

Květná neděle

Bohoslužby v příštím týdnu budou jako obvykle

 • Srdečné díky všem 21 účastníkům generálního úklidu kostela a prostranství kolem něj a také Janě Švarcové za připravené občerstvení.
 • Děti ze všech plzeňských farností jsou zvány na společnou pobožnost Křížové cesty dnes v 14:30 do katedrály.
 • V pondělí 18. března od 20 hodin proběhne další živé vysílání pořadu “LIVE s biskupem”, v němž bude biskup Tomáš hovořit o životě a otázkách plzeňské diecéze. Otec biskup vás všechny zve ke sledování i aktivnímu zapojení. Předem, na e-mail live@bip.cz, nebo přímo během přenosu, mu můžete položit otázky, na které biskup Tomáš následně odpoví. Odkaz ke sledování najdete na webu biskupství bip.cz
 • Mládež je zvána na Diecézním setkání mládeže s otcem biskupem Log in!, které se koná –23. 3. 2024 v Plzni na gymnáziu na Mikulášském náměstí . Je to skvělá příležitost, jak se setkat ze všech koutů diecéze, potkat se s kněžími a naším biskupem Tomášem. Více se navzájem poznat a podpořit se ve víře a ve společenstvích. Více informací najdete na webových stránkách DCM: dcmplzen.cz/log-in-2024.
 • V sobotu 23. března 2024 od 14:00 Vás srdečně zveme do střediska na Velikonoční tvoření. Vyrábět budeme spousty krásných věcí. Přihlásit se můžete na www.sapes.cz, případně u Petry Němečkové nebo Evy Turkové.
 • U tiskovin je k zakoupení brožura Průvodce Svatým týdnem a k rozebrání listina k přípravě a prožití letošních Velikonoc. Zvláště upozorňujeme na možnost přijetí sv. smíření během týdne i při bohoslužbách příští neděli.
 • Na Velký pátek se uskuteční křížová cesta pro rodiny s dětmi. Začátek je v10:00 a půjde se společně na Křížový vrch. Délka jedné cesty je 2 km a trasa je sjízdná i pro terénní kočárky. Více informací na letáčku vzadu v kostele nebo na farním webu.
 • Křížová cesta pro dospělé bude na Velký pátek do Rokycan a mládež bude mít také svou vlastní pobožnost.
 • Diecézní pastorační radou byl zvolen námi navrhovaný delegát na diecézní synodu Karel Gregor. V naší farnosti se uskuteční setkání s delegátem Karlem Gregorem při nedělní bohoslužbě 7. dubna v 10:00. Po ní při farní kávě a farní diskusi budete mít možnost osobně s Karlem Gregorem hovořit.
 • K noční adoraci na Zelený čtvrtek a Velký pátek se můžete přihlašovat přes webové stránky farnosti v článku Velikonoce a možnosti jejich prožití.
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 24. 3. 7:00 – ER; 9:30 - MK. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.