Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 22. neděle v mezidobí

22. neděle v mezidobíDatum konání:
30.8.2021

3. 9.

Pátek  

Památka sv. Řehoře Velikého, papeže a učitele církve

5. 9.

Neděle

23. neděle v mezidobí  

 

Bohoslužby ve všední dny budou jako obvykle.

Bohoslužby v neděli: v Lobzích v 7:30 a v 10:00, u sv. Jiří v 8:45

 

 • Pro větší počet než deset účastníků bohoslužeb zůstáván nadále povinnost zakrytí nosu a úst s dalšími standardními hygienickými opatřeními. Ruce si nepodáváme, vyjma členů rodiny. Obsazovat lze všechna místa v kostele.
 • Sbírka minulé neděle na bohoslovce vynesla 6100,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
 • V tomto týdnu můžete začít přihlašovat své děti do kroužků střediska a také do skupinek náboženství pro nižší stupeň ZŠ. Základy křesťanství budou pro věkové kategorie 1. a 2., 3. a 4. a 5. třída. Pro všechny skupiny bude výuka ve středu od 16:00. Začíná se od října. Více informací naleznete na webových stránkách střediska.
 • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude adorace se zpěvy Taizé.
 • Snoubenci Pavla Janouškovcová a Jakub Koskuba budou oddáni v sobotu 4. září v 12:00 v katedrále sv. Bartoloměje a zvou vás k účasti na této bohoslužbě.
 • V sobotu 4. září v 19:00 zahájí Divadlo J.K. Tyla sezónu velkolepým Dvořákovým oratoriem Svatá Ludmila, které provede celkem 200 účinkujících na Nové scéně v rámci připomínky 1100 let od Ludmiliny mučednické smrti. Vstupenky v obvyklých předprodejích.
 • Prosíme, ty, kdo by byli ochotni pomoci s organizací slavnosti věčných slibů 11. září salesiána Filipa Mareše, aby se nahlásili P. Evženovi Rakovskému (731625975). List s konkrétními potřebami o napečení nebo zajištění je v sakristii.
 • Na tuto slavnost se připravíme také duchovním programem v týdnu od 5. září. V pátek 10. září pak všechny zveme na modlitební večer – vigilii – do kostela v Lobzích. Od 18:45 bude pásmo modliteb, zpěvů a duchovních textů.
 • Blíží se parlamentní volby. Biskupové nás vyzývají k tomu, abychom přispěli k obnově naší země osvědčenými prostředky: modlitbou a postem. Od 30. srpna čtyřicet dní před volbami se vytrvale modleme za jejich dobrý výsledek. Může se tak dít společnou modlitbou desátku růžence před bohoslužbami či v rodinách.
 • Následuje pastýřský list biskupa Tomáše Holuba.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – PL;  Ne 5. 9 7:00MS;  Mše sv. v 10:00ER. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín individuální.