Úvod > Ohlášky > 22. neděle v mezidobí

31.8.2019

Památka sv. Řehoře velikého, papeže a učitele církve

Bohoslužby v tomto týdnu budou jako obvykle.

• Po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
  • Rodičům dětí ve věku od 4 do 10 let sdělujeme, že první zkouška nové schóličky pod vedením Kristýny Fialové začíná 6. září od 16:30 v jídelně SaSM.
  • Tento pátek je první v měsíci. Po mši sv. bude adorace jako obvykle přes školní rok.
  • Od pondělka začíná zápis do kroužků SaSM. Kroužek Základy křesťanství bude domlouván s rodiči za týden - v neděli 8. září po mši sv. v 10 hod. Těm, kteří navštěvovali kroužky loňský školní rok, je dána mimořádná možnost nahlásit se během pondělka do kroužku. Od úterý je pak otevřeno přihlašování široké veřejnosti.
  • Připomínáme nabídku kurzu Alfa. Je to příležitost vrátit se k základním otázkám víry a smyslu života. Na nástěnce, v kostele u tiskovin a webu farnosti jsou pozvánky s podrobnými informacemi. Ještě jsou volná místa. Přihlásit se je možné do 20. září.
  • K dispozici jsou Farní věstník a Diecézní zpravodaj s krátkým rozhovorem s emeritním biskupem Františkem Radkovským. Karmelitánské knihkupectví nabízí novou knihu s otcem biskupem Františkem s názvem V Boží režii.
  • Ode dneška si můžete rozebrat i tištěné ohlášky, ve který najdete připomenutí důležitých termínů v měsíci září. Na další měsíce připravíme farní kalendář, abyste si mohli rezervovat důležité termíny.
  • Přehled zpovídání: St17:30 – ER; 17:30 – ER;  Ne 8. 9.  7:00 – MP;  9:30ER. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

AKTIVITY V MĚSÍCI ZÁŘÍ

Důležité termíny, které si, prosíme, poznamenejte, zúčastněte se jich nebo pamatujte na jejich frekventanty v modlitbě.

1. 9. 16:30 zahájení první zkoušky nové schóličky v jídelně SaSM.
  2. 9. Svěcení salesiána Jendy Fojtů na kněze – Zlín 11:00
  3. 9. Po nedělní bohoslužbě v 10:00 setkání rodičů na domluvu výuky náboženství v kroužcích Základy křesťanství. Dnem výuky plánujeme středu, případně neděli po bohoslužbě jako loňský rok. Pro starší školáky bude možnost účastnit se víkendového BNW.
  4. 9. Jednání Pastorační rady farnosti – 19:00 farní klubovna

14.9.  DIECÉZNÍ POUŤ V TEPLÉpřijměme pozvání biskupa Tomáše a zúčastněme se!

10:00 katecheze P. Vojtěcha Kodeta (Jděte do celého světa)

11:00  společná modlitba

12:00 oběd, různé aktivity

14:00 mše sv. a po ní společné blahopřání biskupu Františkovi Radkovskému k jeho životnímu jubileu

15:45 zakončení pouti

Farnost u katedrály v Plzni nabízí společnou cestu autobusem. V případě individuální potřeby dopravy kontaktuje P. Rakovského.

18.9.    9:30 mše sv. pro maminky s malými dětmi v kapli Salesiánského střediska mládeže.

30.9.    Zahájení Kurzu ALFA v naší farnosti. První pondělní večer a deset následujících. Od 19:00 společná večeře v jídelně SaSM,                             přednáška, diskuse.

___

Na samostatných letáčcích najdete nabídku k účasti na BNW –  na víkendových setkáních pro školáky. Rodiče, věnujte pozornost nabídce, protože tato aktivita je podporou k prohlubování základů křesťanství dětí.