Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 22. 10. 2023 – 29. neděle v mezidobí

22. 10. 2023 – 29. neděle v mezidobíDatum konání:
21.10.2023

28. 10.

Sobota

Svátek sv. Šimona a Judy, apoštolů

29. 10.

Neděle

30. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 

 • Dnes je den modliteb za misie a při bohoslužbách jsme vykonali sbírku na Papežské misijní dílo. Děkujeme za vaše dary.
 • V měsíci říjnu před mší v neděli v 10:00 a ve středu od 17:30 sv. je společná modlitba růžence, při níž se modlíme za mír a ukončení všech válečných konfliktů.
 • V pátek vyhlásil papež František dnem modliteb a půstu za ukončení války mezi Izraelem a Hamásem: "Bratři a sestry, válka neřeší žádný problém: rozsévá jen smrt a zkázu, podněcuje nenávist, rozmnožuje pomstu. Válka smazává budoucnost. Vyzývám věřící, aby se postavili jen na jednu stranu tohoto konfliktu: na stranu míru. Ale ne slovy – modlitbou, naprostou odevzdaností." My se připojíme adorací v obvyklou dobu v 17:30 a mší sv. v 18:00.
 • Připomínáme, že v noci z této soboty 28. října na neděli 29. října končí letní čas. V neděli o třetí hodině ranní letního času se ručičky hodin posunou zpět na druhou hodinu středoevropského času.
 • Ve středu 1. 11. na slavnost všech svatých bude od 16:00 mše zaměřená na děti. Po skončení mše svaté bude následovat setkání se svatými. Děti by měli přijít v převleku (s atributem) svého patrona či jiného svatého a ideálně o něm vědět alespoň jednu věc ze života. V tento den - 1. 1istopadu - nebude běžná výuka náboženství.
 • Na sobotu 4. listopadu připravujeme generální úklid kostela v Lobzích. Prosíme vás, abyste si rezervovali čas na tuto aktivitu. Rodiny mohou přijít i s dětmi, kterým je alespoň 10 roků. Dostatek práce i občerstvení bude zajištěn.
 • Listopadovou svatomartinskou pouť oslavíme v Lobzích v neděli 12. listopadu. Na ten den připadají i volby do pastorační rady farnosti. Za týden budou zveřejněni kandidáti, ze kterých budete vybírat šest členů budoucí pastorační rady. Podrobnosti budou připomenuty jak příští neděli, tak i v den voleb.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 29. 10. 7. 7:00MP;  
  9:30
  MK. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.