Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 21. 1. 2024 – 3. neděle v mezidobí

21. 1. 2024 – 3. neděle v mezidobíDatum konání:
20.1.2024

22. 1.

Pondělí

Památka bl. Laury Vikuni, žákyně škol sester salesiánek

24. 1.

Středa

Svátek sv. Františka Saleského, biskupa a učitele církve

25. 1.

Čtvrtek

Svátek Obrácení sv. apoštola Pavla

26. 1.

Pátek

Památka sv. Timoteje a Tita, biskupů

28. 1.

Neděle

4. neděle v mezidobí

 

  • Koncertem ZUŠ Bedřicha Smetany v pondělí bylo symbolicky zakončeno tříkrálové koledování 2024 v naší farnosti. V sobotu 6. ledna do ulic vyrazilo 20 skupinek dětí a vedoucích vinšovat štěstí a zdraví obyvatelům Doubravky, Lobez, Újezda, Bukovce a Chlumku, psát křídou obvyklé požehnání a současně vybírat finanční prostředky pro potřebné. Letos jsme koledovali i přímo na ÚMO4. Na farním webu si můžete prohlédnout několik fotografií z koledování. Všem koledníkům a dárcům patří obrovský dík!
  • Děkujeme za přípravu a realizaci salesiánského plesu a za zapojení mnohých z vás do programu.
  • Na BNW jsou zváni školáci od 10 do 15 let v termínu 27. a 28. ledna. Přihlašování je přes SAPES do pondělí 22. ledna.
  • Katolický týdeník pojednává o způsobech zachycení Božího slova, přibližuje oslavu stého výročí slovenských salesiánů a klade otázku, jak proměnit místo nedávného pražského zločinu.
  • K rozebrání u tiskovin je pastýřský list biskupa Tomáše s letošním mottem naší diecéze.
  • Na diecézní synodě bude naši farnost zastupovat jeden nebo jedna z vás. Dnes měla vypršet lhůta, po kterou může každý z nás navrhnout tohoto zástupce. Protože zatím moc návrhů nepřišlo, prodlužujeme lhůtu do zítřka, pondělí 22.1. Jde o velmi významnou záležitost, protože se bude rozhodovat o budoucnosti diecéze. Prosíme vás všechny o zapojení modlitbou za synodu.
  • Nyní si vyslechneme dopis biskupa Zdeňka Waserbauera k neděli Božího slova.

 

 

  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 28. 1. 7:00 – MP; 9:30 - ER. U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.