Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. neděle velikonoční

2. neděle velikonočníDatum konání:
8.4.2018

Ohlášky na týden od 9.4.2018 do 15.4.2018

9. 4 Pondělí Slavnost Zvěstování Páně
10. 4 Středa Památka sv. Stanislava, biskupa a mučedníka
11. 4 Neděle 3. neděle velikonoční

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

Den Zvěstování Páně slavíme více jak dvacet let jako „Den modliteb za úctu k počatému životu a za nenarozené děti“. Každý lidský život je vzácný, a každý člověk má právo na život. Prosme nejen toto pondělí v modlitbě také za radikální omezení usmrcování nenarozených dětí.

V pátek jste zváni na další Zpívanou od 19 hod. ve farním sále.

Zveme školáky na další cyklus BNW, který začíná 14. dubna od 16 hod. Přihlašování je nově přes elektronický systém střediska SAPES.

Noc kostelů bude letos 25. května. Prosíme o výpomoc při její organizaci. Akce potrvá od pátečního podvečera do 22 hod. v Lobzích a do 24 hod. u sv. Jiří. Ideálem je, aby se přihlásilo dostatek pomocníků, aby se střídali při uvítání, doprovázení nebo převádění hostů. Tato akce může být zároveň pastorační aktivitou. Setkání s lidmi, kteří ač třeba víru nepraktikují, ale zajímají se o dění v kostelích nebo si cení památek, může být i příležitostí k hlubšímu zamýšlení se nad vírou a duchovními věcmi. Mnohdy z naší strany stačí málo – příjemné přijetí a pocit, že jsou vítáni. Prosíme ty, kdo by byli ochotni alespoň chvíli pomoci, aby přišli 16. dubna v 18 hod. do farní klubovny na bližší domluvu.

Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 15. 4. 7:00 – MP; 9:30 – MS. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Výzva České biskupské konference ke sbírce na pomoc při obnově domovů obyvatel zemí Středního a Blízkého východu.

Drazí bratři a sestry,

stále jsme plni velikonoční radosti z Kristova vítězství. Jeho vítězné tažení dějinami pokračuje ve všech srdcích, která nechávají v sobě vítězit Krista nad zlem a hříchem. Zároveň vidíme, že jeho vykupitelské utrpení pokračuje v mnoha lidech, na které doléhá kříž.

„…Tvář samotného Krista objevujeme ve všech lidských osobách, zvláště v chudých, v trpících, v bezdomovcích a v těch, kdo jsou postiženi válkou a museli opustit svou vlast. Z tohoto důvodu navrhujeme konkrétní aktivitu našich biskupských konferencí pro pomoc uprchlíkům, kteří žijí na Blízkém východě a očekávají možnost návratu do svých vesnic a do svých měst. Zvláště solidární se cítíme být s těmi, kdo trpí násilím a pronásledováním pro svou křesťanskou víru. Jejich svědectví a věrnost je duchovní posilou i pro křesťany našich zemí.“ Těmito slovy vyjádřili koncem loňského roku zástupci biskupských konferencí střední Evropy společný postoj k situaci obyvatel válkou postižených zemí.

Proto jako výraz naší solidarity s těmito potřebnými vyhlašujeme na neděli 15. dubna celonárodní sbírku, jejíž výtěžek bude poukázán jako naše gesto pomoci těm obyvatelům zemí Středního a Blízkého východu, kteří po návratu začínají znovu budovat své domovy. Nemůžeme je v tom nechat samotné. Proto vás prosíme o velkorysé zapojení do sbírky, aby naši bratři a sestry, tak tvrdě zkoušeni, nezůstali bez projevu naší solidarity a konkrétní podpory.

Každému z vás upřímně děkujeme a všem ze srdce žehnáme

Vaši čeští a moravští biskupové