Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 3. neděle velikonoční

3. neděle velikonočníDatum konání:
15.4.2018

Ohlášky na týden od 16.4.2018 do 22.2018

21.4 Sobota sv. Anzelma, biskupa a učitele církve
22.4 Neděle 4. neděle velikonoční - Neděle Dobrého pastýře

V kostele sv. Jiří poutní slavnost

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

  • Příští týden oslavíme poutní slavnost v kostele sv. Jiří na Doubravce. Jste srdečně zváni.
  • Noc kostelů bude letos 25. května. Prosíme o výpomoc při její organizaci. Akce potrvá od pátečního podvečera do 22 hod. v Lobzích a do 24 hod. u sv. Jiří. Ideálem je, aby se přihlásilo dostatek pomocníků, aby se střídali při uvítání a doprovázení návštěvníků. Tato akce může být zároveň pastorační aktivitou. Mnohdy z naší strany stačí málo – příjemné přijetí a pocit, že jsou vítáni. Prosíme ty, kdo by byli ochotni alespoň chvíli pomoci, aby přišli v pondělí 16. dubna v 18 hod. do farní klubovny na bližší domluvu.
  • Ve středu bude mše sv. pro maminky s malými dětmi v kapli SaSM od 9:30.
  • V pátek 20. dubna 2018 v 18:00, tedy v čase, kdy přistanou v Praze ostatky kardinála Josefa Berana, budou po naší vlasti znít krátce zvony.
  • Můžeme doprovodit v modlitbě tuto iniciativu s prosbou za naši vlast a její obyvatele.
  • Od 16. do 22. dubna 2018 proběhne Týden modliteb za duchovní povolání a příští neděli Světový den modliteb za duchovní povolání. Připojme se v rodinách nebo individuálně k tomuto proudu modliteb, aby ti, které Pán volá k životu s ním, uslyšeli jeho hlas.
  • Biskupství plzeňské vyhlašuje výběrové řízení na místo ředitele/ky Mateřské školy kardinála Berana. Více informací na nástěnce a webu.
  • V prostoru tiskovin je umístěno tablo dětí, které se připravují na své první svaté přijímání. Doprovázejme je i jejich rodiny svojí modlitbou.
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER; Ne 15. 4. 7:00 – MS; 9:30 – PL. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

REKONSTRUKCE OZVUČENÍ A OSVĚTLENÍ V KOSTELE SV. MARTINA A PROKOPA V LOBZÍCH

V minulých dnech byla administrativně dokončena rekonstrukce ozvučení, včetně kamerového systému na přenos obrazu z bohoslužby do farního sálu a osvětlení v kostele sv. Martina a Prokopa v Lobzích. Hlavní práce proběhly v době od 5. do 18. února 2018.

Liturgický prostor tak získal celkem 6 reproduktorů. Další dva jsou ve farní klubovně a farním sále. Do farní klubovny s novou televizí je přenášen obraz pomocí kamerového systému. Celkové přímé i nepřímé náklady činily 295.615,- Kč. Investice byla realizována účetně Salesiánskou provincií Praha. Finance zajišťovala naše farnost. Peněžní prostředky byly také poskytnuty formou dotace Úřadem Městského Obvodu Plzeň 4 ve výši 149.210,- Kč a Biskupstvím plzeňským ve výši 60.000,- Kč.

Zdroje: v korunách
sbírka a dary 16.600
dotace 209.210
dar na televizi 5.000
prostředky farnosti 64.805
Náklady:  
celkové náklady 285.315
další náklady (projektová dokumentace, úklidové prostředky, krycí plachty apod.) 10.300

Osvětlení bylo realizováno během března a jen materiálové náklady činily 8.175,- Kč. Práce byla poskytnuta darem. Světlo v kostele je několikanásobně intenzivnější než v minulosti.

Velký dík patří všem dárcům a dobrodincům a také těm, kdo se zapojili do úklidu po stavebních pracích. Další poděkování patří panu Tomáši Kučerovi za zásadní pomoc při přípravě a realizaci ozvučení a Vojtěchu Šilhánkovi, který vytvořil a s dalšími brigádníky realizoval rekonstrukci osvětlení.