Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 2. neděle adventní

2. neděle adventníDatum konání:
8.12.2018

11. 12.

Úterý

Sv. Damasa I., papeže

13. 12.

Čtvrtek

Památka sv. Lucie, panny a mučednice

14. 12.

Pátek

Památka sv. Jana od Kříže, kněze a učitele církve

16. 12.

Neděle

3. neděle adventní

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle, kromě soboty, kdy roráty začínají od 7:45 v kostele.

 • Sbírka na potřeby diecézní charity minulou neděli činila 6.435,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
 • Smíšený pěvecký sbor z Chrástu zve na adventní koncert do kostela sv. Jiří dnes od 16:00.
 • Mše sv. pro maminky s dětmi bude ve středu od 9:30 v kapli SaSM.
 • Poslední rozloučení se + panem Petrem Berouškem bude v pátek v kostele sv. Jiří v 13:30.
 • Zveme vás na Setkání přátel a dobrodinců salesiánského díla v Plzni v pondělí 10. prosince 2018 v 18:00 do kostela sv. Martina a Prokopa. Program pak pokračuje ve středisku, kam za námi přijde na besedu biskup Tomáš Holub.
 • Zveme mládež na adventní páteční večery. Jde o cyklus tří setkání. Program k poznávání, zamyšlení i možnosti sdílení začíná v pátek v 19:00 ve farní klubovně.
 • Vánoční výzdobu kostela v Lobzích provedeme 23. 12. po mši sv. v 10:00 v rámci setkání rodin. Plánujeme pro účastníky i společný oběd. Proto prosíme ty, kdo se chtějí zúčastnit, aby se zapsali v sakristii.
 • V elektronickém systému SaSM Sapes bude od zítřka spuštěno přihlašování na přespávací akce ministrantů a BNW, které proběhnou za čtrnáct dní.
 • Salesiánský ples se uskuteční 9. 2. 2019 v DEPU 2015. Začátek je od 20:00. Hudební doprovod zajištuje kapela Piggy Band. Prodej lístků začíná příští neděli 16. 12. po dopolední mši sv. od 11:00 do 12:00 na recepci střediska mládeže. Cena lístků je 270,- Kč, pro studenty 190,- Kč.
 • K dispozici mezi tiskovinami je časopis Nezbeda pro děti.
 • V tištěných ohláškách najdete spolu s poděkováním za finanční pomoc z postní sbírky příběhy těch, kteří potřebují naši pomoc v současné době. Jedná se o dvě rodiny s dětmi, které jsou v těžké sociální situaci.
 • Příští neděli vykonáme sbírku na tyto dvě rodiny. Jedná se o ty, kteří navštěvují naše středisko a naši farnost a využívají služeb našich programů.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 16. 12. 7:00PL;  9:30MP. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Poděkování za postní sbírku

Příběh 1:

Dobrý den, chtěla bych ještě jednou poděkovat za finanční podporu 5 259,-Kč, kterou jste nám věnovali. Tyto peníze jsem použila pro děti na vybavení na Junácký tábor. Koupila jsem jim batohy, spacáky, karimatky a kufry, které potřebovali s sebou, a jistě je použijí i na jiné výlety a tábory. Junácký tábor si užili, moc se jim tam líbilo a hlavně se s dětmi, které se ho zúčastnily, znají ze školy v Tlučné, kam chodí. Těší už se zase na příští rok.

Takže ještě jednou za nás moc děkuji. Pěstounka dětí.

 

Příběh 2:

Milá farnosti, srdečně mě a mé syny potěšila finanční pomoc 5 000,- Kč, z které jsem mohla zaplatit sedmiletému synovi kroužek karate. Karate ho moc baví a pak rád maluje a vyrábí. Mladšímu jsem zaplatila cvičení jógy a solnou jeskyni, kam chodí se školkou. Byla jsem překvapena z takové finanční pomoci. Kluci moc děkuji, že mohou dělat to, co je baví. Mamka kluků.

 

Prosba o podporu

 

Podpora vodního pólisty

Matka samoživitelka žije se dvěma syny, kteří mají 11 a 13 let. Každý z nich má jiného otce. Minimální alimenty platí, a to až poslední rok, pouze druhý z nich. V péči Centra pomoci Střecha jsou již 2,5 roku. Oba kluci mají své trable, které se snažíme nějak kompenzovat. Starší z nich má hodně živou povahu. Potřeboval by kultivovaně vybíjet přebytky své energie. Díky našemu „střešáckému“ táboru jsme letos objevili jeho plavecké nadání. A napadlo nás: ideálně kdyby mohl začít chodit do oddílu vodního póla. Hoch již za sebou má „ochutnávku“, kde si ho trenéři oťukli a konstatovali: „aby mohl začít vodní pólo, potřebuje vybrousit svůj plavecký styl“. Tato dvojkombinace přijde na 4.000,- za celý rok (2 tréninky za týden). Vzhledem k nedobré finanční situaci si bohužel takovýto kroužek, který by tyto jeho vlohy rozvíjel, nemohou dovolit. V možnostech matky je spoluúčasti 500,- Kč. Prosíme tedy o finanční podporu této rodiny ve výši 3.500,- Kč.

 

Příběh maminky samoživitelky

Jsem maminka pěti dětí, kdy dvě jsou již dospělé a samostatné. Před deseti lety jsem zůstala s dětmi sama. Hodně jsme se stěhovaly a žily na pokraji bídy. Letos jsem se já a moje tři dcerky ocitly bez domova. Jednu z dcer si vzal k sobě dospělý syn a já se dvěma dcerkami jsme přešly narychlo do Plzně. Bydlíme zatím v jedné místnosti, ale brzy se budeme stěhovat do bytu jedna plus jedna v paneláku. Peníze potřebuji na vánoční dárky a zdravotní pomůcky pro děti.  Budu vděčná za jakoukoliv finanční pomoc.