Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 11. 2. 2024 – 6. neděle v mezidobí

11. 2. 2024 – 6. neděle v mezidobíDatum konání:
10.2.2024

18. 2.

Neděle

1.     neděle postní

Bohoslužby v příštím týdnu budou kromě středy jako obvykle

 

 • V sobotu 10. 2. se uskutečnila volba delegáta na diecézní synodu. Tajnou volbou byl zvolen Karel Gregor.
 • Dnes byla účelová sbírka na mobiliář u sv. Jiří. Díky za vaše dary.
 • Na Popeleční středu začíná postní doba. Je to den přísného postu. Více o charakteru konkrétního prožívání postní doby je v tištěných ohláškách. V tento den budou bohoslužby takto:

        8:00 v kostele v Lobzích

        16:00 v kostele v Lobzích pro děti z náboženství a jejich rodiny

        18:00 v katedrále s otcem biskupem Tomášem, společná pro všechny plzeňské farnosti (večerní mše sv. v Lobzích nebude!) 

 • Klub Balón pořádá o jarních prázdninách příměstský tábor, zbývá pár posledních míst. Případné informace u vedoucího tábora Honzy Žáka.
 • V katolickém týdeníku jsou články: jak pečovat o psychicky nemocné, jak církev spojuje lidi v dobrém a jak lze zaslechnout Boží hlas.
 • V postní pátky a středy budou bývat přede mší sv. pobožnosti Křížové cesty.
 • Připravujeme postní duchovní obnovu na 2. 3. 2024 ve středisku mládeže. Přednášejícím bude salesián P. Josef Mendel z Českých Budějovic. Začátek je
  v 9:15, zakončení ve 12:00 svátostným požehnáním.
 • Letos 6. dubna uplyne 50 let od smrti kardinála Štěpána Trochty, budovatele českého salesiánského díla, politického vězně nacistického i komunistického režimu. O jeho životě je výstava v kostele v Lobzích, kterou můžete shlédnout dnes i po celý týden – až do příští neděle – po bohoslužbách. Výstava je putovní, takže pak bude vystavena jinde. Využijte tedy této příležitosti dozvědět se něco o tomto našem mučedníkovi. 
 • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 18. 2. 7:00 – PL; 9:30 - ER. U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

 

 Postní doba - nabídka a výzva pro nás

 

Postní doba, kterou tento týden začneme prožívat, je vždy velkým obohacení pro upřímně věřící. Ti se totiž snaží celým srdcem obrátit ke Kristu a připravují se pokáním a s vnitřní usebraností na obnovu svého křestního zasvěcení. Postní doba má podpůrné prvky i ve společné modlitbě. Každý týden jsou před mší sv. ve středu a v pátek pobožnosti křížové cesty. V sobotu 2. března je příležitost zastavit se, zamyslet se, ztišit se a být před Bohem. Farní duchovní obnova už může začít účastí na mši sv. v 8:00 v kostele, pak pokračovat nasloucháním při přednáškách P. Josefa Mendela. Najít si čas na svůj duchovní růst je velmi důležité. Tím dáváme Bohu prostor a čas, aby k nám mohl promluvit a dotknout se nás, když ve shonu všedních dní minimalizujeme chvíle strávené s NÍM.

Dobře prožitá postní doba nás zase o něco víc připodobní našemu Pánu. Konkrétní projev formy pokání a ochoty k obrácení se je půst, modlitba a almužna. Ta může mít podobu v tom, že se rozdělíme o své finance s těmi, kdo o ně mají nouzi. Po celou dobu postní se můžeme uskromnit, něco si odříct a dát část toho, co ušetříme těm, kteří mají nouzi. Našetřené peníze můžete přinést na Zelený čtvrtek nebo na konci postní doby. V obětním průvodu budou přineseny na oltář podle zvyku prvotní církve, která takto vyjadřovala svoji solidaritu s potřebnými. Rozdělení finančních prostředků mezi klienty programu Střecha Salesiánského střediska mládeže pak uskuteční vedoucí tohoto programu. Příští neděli budete seznámeni s příběhy těch, které podpoříme.