Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 17. 9. 2023 – 24. neděle v mezidobí

17. 9. 2023 – 24. neděle v mezidobíDatum konání:
16.9.2023

20. 9.

Středa

Památka korejských kněží a druhů, mučedníků

21. 9.

Čtvrtek  

Svátek sv. Matouše, apoštola a evangelisty

23. 9.

Sobota

Památka sv. Pia z Pietrelciny, kněze

24. 9.

Neděle

25. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Dnes jste zváni na ekumenickou bohoslužbu do katedrály od 18:00. Je to jedna z možností dát najevo, že nám záleží na spolupráci všech křesťanů. Prosím vás, abyste se této bohoslužby, pokud můžete, zúčastnili.
 • Vzhledem ke změně financování salesiánského střediska je vhodné, aby také naše nedělní slovíčko pro děti bylo evidované jako zájmová činnost realizovaná ve spolupráci se střediskem, evidovaná v systému SAPES. Proto prosíme rodiče dětí, které chodí na "slovíčko", aby po mši svaté v 10:00 přišli na chvíli do sakristie, abychom se poradili o konkrétním postupu.
 • V úterý jste zváni na Chvály do sálu na plzeňském biskupství od 19:30.
 • Příští neděli při bohoslužbách se uskuteční sbírka na Charitu.
 • V listopadu končí mandát současné pastorační radě farnosti. Proto musíme už nyní zahájit přípravy voleb do nové pastorační rady. Příští neděli vám v rámci kázání na všech bohoslužbách vysvětlíme význam a současné chápání pastorační rady farnosti podle dokumentů plzeňské diecéze.
 • U tiskovin jsou k dispozici časopisy Nezbeda pro školáky.
 • Na farních webových stránkách jsou podrobné informace ohledně výuky Základů křesťanství a víkendové BNW.
 • Příprava na 1. svaté přijímání bude probíhat ve středu od 16:00 hod. Protože je přihlášených už 13 dětí a očekáváme zájem dalších, chceme otevřít ještě druhou skupinu přípravy (ve středu od 17:00 hod.). Obě skupiny povede Hanka Šašková. Přihlašování do této druhé skupiny bude možné od úterý 19.9.
 • Možnost výuky náboženství na 28. ZŠ závisí na počtu přihlášených dětí. Pokud se ještě alespoň jedno dítě přihlásí, bude se výuka realizovat.
 • Salesiánské středisko naléhavě hledá osobu na úklid na tři dny v týdnu v dopoledních hodinách na DPP. Podrobnější informace můžete získat u někoho ze salesiánů nebo u vedoucí provozu střediska Aleny Šantorové. 
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – MK;  Ne 24. 9. 7. 7:00MK;  
  9:30
  MK. U sv. Jiří: na požádání MP. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2023/24 

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída        (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková)
 3. skupina , 5. a 6. třída     (E. Rakovský)
 • aktuálně dvě nové nabídky:
  • výuka pro starší děti (po 1. sv. přijímání) čtvrtek 16:00 (M. Fenclová)
  • druhá skupina přípravy na 1. sv. přijímání – středa 17:00 (H. Šašková)
 • ještě je možné se přihlašovat na náboženství na 28. ZŠ pro děti 1. stupně; přihlášky prosím zasílejte na mailovou adresu M. Kaplánka

 

BNW

 • Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. (vede P. E. Rakovský a L. Němečková)

Termíny pro tento školní rok jsou:

14.10. říjen – jednodenní aktivity ve středisku a následný krátký výlet

18./19. listopad – jako obvykle s přespáním

9./10. prosinec – jako obvykle s přespáním

27./28. leden – jako obvykle s přespáním

9./10. březen – jako obvykle s přespáním

13./14. duben – jako obvykle s přespáním

26.5. květen – jednodenní pouť do Prusin

15./16. červen – jako obvykle s přespáním

 

S dotazy týkající se výuky náboženství a katechezí se obracejte na P. Michala Kaplánka.

  

Nabídka sborečku pro mladší děti

Od září bude opět možné (přes systém sapes) přihlásit děti na dětský sboreček, zkoušky budou probíhat cca 2x měsíčně, a to v pátek odpoledne (čas bude upřesněn). Podmínkou je alespoň dvanáct přihlášených dětí.

 

Setkávání ministrantů a dívčí pátky v roce 2023:

20.10.

24.11.

8.12.