Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 13. neděle v mezidobí; V Lobzích Svatoprokopská pouť

13. neděle v mezidobí; V Lobzích Svatoprokopská pouťDatum konání:
27.6.2020

29. 6.

Pondělí

Slavnost sv. apoštolů Petra a Pavla, apoštolů

5. 7.

Neděle

Slavnost sv. Cyrila a Metoděje, patronů Evropy

  • Dnes od 12:30 začíná volejbalový turnaj. Od 11:30 můžete ochutnat grilované klobásy a pak povzbudit sportovce, pokud nejste připraveni osobně se zapojit do sportování. Díky těm, kteří byli ochotni se zapojit do přípravy a pomáhat s realizací poutní slavnosti.
  • V tomto týdnu začíná výměna krytiny nad presbytářem kostela sv. Jiří. Prosíme o modlitbu za zdárný průběh prací.
  • Od soboty 4. července budou sobotní mše sv. už slaveny v kapli Salesiánského střediska. Před ranními bohoslužbami ve všední dny se budeme opět modlit breviář.
  • Na víkend 5. a 6. září připravujeme oslavu třiceti let přítomnosti salesiánů v Plzni. Na sobotu budou pozváni ti, kteří aktuálně pracují v přímé práci s dětmi a mladými lidmi. V neděli bude oslava pro celou farnost. Při té příležitosti zde bude také Indy, se kterým se rozloučíme při nedělních bohoslužbách. Peníze na dárek pro Indyho je možné nechávat v sakristii v označeném košíčku. Bližší informace o chystaném dárku poskytnou Centkovi nebo Jožka Janovič.
  • Níže jsou předběžné termíny ohledně výuky náboženství a termín setkání rodičů pro konkrétní domluvu po prázdninách.
  • Děkujeme P. Vojtěchu Sivkovi za jeho přítomnost. Po mši sv. vám bude nabídnut výtisk Stručného výtahu Výchovně pastoračního projektu. O co se jedná?

Po několika měsících příprav máme zformulovány priority, které bychom rádi během několika následujících let uskutečnili. Priority jsou tři, ale velmi úzce spolu souvisejí. Chceme být blízko mladým lidem od 14 let věku, být partnery rodičů při výchově, podpořit rodiny v jejich těžkostech a uvědomit si, že téměř všichni jsme součástí výchovně pastoračního společenství. Každý svou měrou. Od přímého zapojení až po ty, kteří se hlavně modlí za zdar salesiánského díla. To vše v atmosféře solidarity, evangelizace a snahou o jednotu v celém díle. Z projektu bude vycházet i PRF při dalším plánování. Věnujte projektu, prosím, pozornost, přečtěte si jej a v modlitbě si vzájemně vyprošujme moudrost a odvahu pro jeho realizaci.

  • V tomto týdnu bude mít ve farnosti službu P. Pavel Lepařík.
  • Přejeme vám požehnané dny odpočinku a prázdnin.

 

  • Zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 5. 7. 7:00PL; *9:30ER. U sv. Jiří: na požádání V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

* Zpovědní služba z důvodu menšího počtu kněží o prázdninách může být až po mši sv. v 10:00.

 

 

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku

ve školním roce 2020/21

 

Ve farnosti zajišťujeme výuku náboženství v kroužku, který je zařazen do aktivit Salesiánského střediska mládeže. Den výuky bude opět středa (předškoláci a 1. – 2. třída) a jednou za čtrnáct dní neděle (4. třída a ti, kdo byli letos u 1. sv. přijímání). Pro nejstarší je zatím den výuky otevřen. Pravděpodobně také v neděli.

Nabízíme tuto pomoc rodičům ve vzdělávání a výchově k víře. Prosíme, aby kroužky dětem vybírali tak, aby kroužek Základy křesťanství měl pevné místo v rozvrhu dětí. Upřesňující schůzku uskutečníme 20. září po mši sv. v 10:00. Prosíme, abyste počítali s tímto setkáním.

Připravíme další cyklus podpůrné aktivity – BNW – pro starší školáky formou her, náboženského vzdělávání a zábavy.

Příprava na první svaté přijímání bude probíhat pravidelně ve středu v 16:00 od 30. září. Rodiče těchto dětí ať také přijdou na schůzku 20. září 2020.