Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 12. 3. 2023 – 3. neděle postní

12. 3. 2023 – 3. neděle postníDatum konání:
11.3.2023

19. 3.

Neděle

4. neděle postní

 

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.       

  • Zítra v pondělí je výroční den zvolení papeže Františka. Podpořme jej modlitbou a vyprošujme mu potřebné dary Ducha svatého.
  • Pobožnosti křížové cesty jsou před večerní mší sv. ve středu a v pátek.
  • Časopis Nezbeda pro školáky je k rozebrání u tiskovin.
  • Tuto sobotu 18. března jste zváni na duchovní obnovu, kterou povede P. Michal Kaplánek. Obnova je otevřena všem, zvláště jsou zváni zájemci ve věku 20 - 50 let. Tématem je: „Spiritualita všedního dne. Jak žít křesťansky v rodině, ve škole a v zaměstnání?“  Po ranní mši sv. bude možnost snídaně ve farním sále. Přednáška začne od 9:15 ve středisku mládeže. Účast na ranní mši sv. není povinná. Lze se zúčastnit i jen části programu. Více informací je níže,  v tištěných ohláškách a na farním webu.
  • Na 1. dubna dopoledne připravujme generální úklid kostela a jeho nejbližšího okolí. Prosíme i rodiny o zapojení se do úklidu. Rodiny, které plánují přijít s dětmi, ať se nahlásí, dospělí se přihlašovat nemusí.
  • Na 30. salesiánský ples, který se uskuteční v sobotu 22. dubna 2023 v sále v "Šeříkovce", se od příští neděle začnou prodávat po bohoslužbách vstupenky. Zájemci ať si nezapomenou vzít peníze s sebou. Pro všechny pak budou vstupenky v přímém prodeji na recepci Střediska od 20. března.
  • Salesián Filip Mareš nás zve na své kněžské svěcení, které se bude konat 1. května ve 14:00 v Praze Kobylisích. Na stolku s tiskovinami si můžete rozebrat pozvánky na jeho svěcení a primici. Zvažujeme společnou dopravu tam a zpět. Případní zájemci o společnou cestu autobusem ať se zapíší na listinu u tiskovin. 
  • Přehled zpovídání: St – 17:30 – PL; Pá – 17:30 – ER;  Ne 19. 3.  7:00 – PL; 9:30 - MK. U sv. Jiří: na požádání ER. V ostatní dny lze domluvit individuální termín.

  

 

POSTNÍ DUCHOVNÍ OBNOVA

Sobota 18. 3. 2023

kostel Lobzy   -  vede P. Michal Kaplánek

 

Téma:

Spiritualita všedního dne. Jak žít křesťansky v rodině, ve škole a v zaměstnání?

8:00     mše sv. v kostele sv. Martina a Prokopa

8:30    příležitost k občerstvení v zázemí kostela

9:15     přednáška v sales. středisku

9:45     příležitost pro přemýšlení, modlitbu

a duchovní rozhovor

10:30 společná reflexe tématu

11:00 kající pobožnost se svátostí smíření

11:45 svátostné požehnání a ukončení

 

Nabídka svátosti smíření 11:00 – 11:45

Zpovídají:  P. Michal, P. Pavel a P. Evžen