Úvod > Ohlášky > 1. neděle postní

1. neděle postní

29.2.2020

2. neděle postní

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

• Při sbírce na „Haléř sv. Petra bylo vybráno 7.550,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
  • Dnes po bohoslužbách jste zváni na farní kávu.
  • Během postní doby je pobožnost křížové cesty vždy ve středu a v pátek od 17:30.
  • Pátek je první v měsíci a po mši sv. bude adorace.
  • Mezi tiskovinami jsou k dispozici Farní Věstník, Diecézní zpravodaj a Průvodce Svatým týdnem, což je vhodná pomůcka pro dobré prožití přípravy na Velikonoce.
  • Vzadu v kostele je možné si vyzvednout skládací pokladničky pro postní sbírku na sociálně potřebné, kterou jsme ohlašovali minulou neděli.
  • Organizace Sadba nabízí postní kalendáře s myšlenkami pro hlubší prožití postní doby a s výzvou modlitby za misijní aktivity. Jsou k rozebrání u tiskovin.
  • Už delší dobu je spuštěno přihlašování na tábory. Prosíme o vaši pozornost a včasné přihlášení dětí zvláště na farní tábory. K tomu je uveden přehled v tištěných ohláškách.
  • Prosíme o pomoc s hledáním zaměstnání pro středoškolsky vzdělanou paní na HPP v časovém rozmezí 6:00 – 16:00 (tento čas je z důvodu toho, aby se paní mohla věnovat dětem). Pokud víte, prosíme o zaslání nabídky na evax@email.cz nebo volejte na tel.: 604 791 677. Jedná se o paní s dvěma dětmi v nouzi, která vlastními i našimi silami měsíc a ½ hledá odpovídající práci, ale nedaří se jí žádnou najít.   Děkují a váží si ochoty pomoci pracovníci z programu „Střechy“.
  • Zveme vás na postní duchovní obnovu pro farnost, která bude v sobotu      14. 3. Začne mší sv. v 8:00 v kapli střediska a pokračuje od 9:00 v jídelně. Nabízíme zajištění hlídání dětí. Více informací najdete na tištěné pozvánce na stolku s ohláškami nebo na vývěsce.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 8. 3. 7:00PL; 9:30MP. U sv. Jiří: na požádání MS. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

LETNÍ TÁBORY - volná místa

Farní tábor

Hry, sport, dobrá parta, křesťanské prvky (společná modlitba, mše sv., téma) – navazujeme na loňský ročník farního tábora, ale trochu jsme snížili věkovou hranici.

• 7. až 26. 7. 2020
  • Zásmuky u Kolína
  • Od 8 do 12 let
  • 20 volných míst
  • Hlavní vedoucí Jožka Převor

Kompot

Tábor proběhne v krásné přírodě, pestrý program nabídne také růst ve víře a vzájemné vztahy mezi věřícími vrstevníky.

• 7. až 26. 7. 2020
  • Capartice v Českém lese
  • Od 12 do 16 let
  • 9 volných míst
  • Hlavní vedoucí Marek Sklenář

Expedice Sázava

S partou dospívajících mužů vyrazíme na splavování řeky Sázavy, a pak budeme pokračovat puťákem. Budeme přespávat pod stany či pod širákem, zažijeme krásu přírody, fyzickou námahu, chvíle pohodového relaxu, společnou modlitbu a pár impulzů na zamyšlenou.

• 8. až 23. 8. 2020
  • Řeka Sázava