Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 7. neděle v mezidobí

7. neděle v mezidobíDatum konání:
29.2.2020

26. 2.

Středa

Popeleční středa

1. 3.  

Neděle

1. neděle postní

                  

Bohoslužby v tomto týdnu jako obvykle vyjma středy

 • Dnes při bohoslužbách byla sbírka na „Haléř sv. Petra. Děkujeme za vaše dary.
 • Popeleční středou začíná Postní doba. Je to den přísného půstu od masa a půstu újmy (tj. jen jedenkrát nasycení dosyta). Mše sv. bude mimořádně v 8:00 v kostele v Lozbích. Večerní mše sv. v naší farnosti nebude, ale bude společná bohoslužba pro věřící z plzeňských farností v kostele sv. Jana Nepomuckého na Chodském nám. v 18:00. Biskup Tomáš nás zve ke společnému zahájení postní doby. Komu je to možné, ať se bohoslužby zúčastní.
 • BNW pro děti 10 – 15 let se uskuteční v pátek a sobotu 28. – 29. 2. Přihlašování přes Sapes.
 • Příští neděli se uskuteční přijetí katechumenů mezi čekatele křtu. Obřad proběhne při dopolední mši sv. v 10:30 v kostele na Františkánské společně s biskupem Tomášem Holubem. Prosíme o modlitbu za katechumeny.
 • Pro ty, kteří se nebudou moci zúčastnit udělování popelce ve středu, bude možnost přijetí při nedělních bohoslužbách.
 • Během postní doby se budeme modlit křížovou cestu vždy ve středu a v pátek od 17:30.
 • Mezi tiskovinami je k dispozici Průvodce Svatým týdnem. Je to vhodná pomůcka pro dobré prožití přípravy na Velikonoce.
 • Už 14 dní je spuštěno přihlašování na tábory. Prosíme o vaši pozornost a včasné přihlášení dětí zvláště na farní tábory.
 • V Salesiánském magazínu je rozhovor s novým provinciálem Martinem Hobzou a také dvoustránkový článek od Filipa Mareše.
 • Během postní doby budeme mít možnost podpořit sociálně slabé. V tištěných ohláškách si můžeme přečíst příběhy těch, které podpoříme. Mezi tiskovinami budou od středy k dispozici kasičky. Ty si můžete rozebrat a přinést uspořené peníze na Zelený čtvrtek, kdy budou v obětním průvodu přineseny k oltáři.
 • Na závěr máme pro vás novinku: Naše farnost má stránku na Facebooku. Můžete ji využívat pro sdílení nebo získávání informací. Správci jsou Jana Gregorová, Vítek Šilhánek a Pavel Říha.

 

 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 1. 3. 7:30MS; 9:30MP. U sv. Jiří: ER na požádání. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

 

Možnost postní almužny (sbírka pro podporu potřebných) pro klienty Salesiánského střediska mládeže.

 

Příběh 1:

Paní je klientkou Centra pomoci Střecha skoro dva roky. Je samoživitelka a stará se o své dvě děti. Holčičce je 10 let a navštěvuje 5. třídu a chlapcovi je 14 let a navštěvuje 8 třídu. V současné době se paní nachází ve velmi složité finanční situaci, je hlášená na úřadě práce, ale intenzivně hledá zaměstnání. Paní by uvítala jakoukoli finanční pomoc k tomu, aby její děti mohly smysluplně trávit svůj volný čas. Holčička navštěvuje a ráda by i nadále navštěvovala kroužek sborového zpěvu a možnost účastnit se soustředění a chlapec by rád navštěvoval hudebně nebo jazykově zaměřený kroužek.

 

 

Příběh 2:

Na děti ze sociálně znevýhodněných rodin, které by se z finančních důvodů nemohly zúčastnit pobytového tábora - Neležím, tábořím!, který se uskuteční v termínu od 11. 7. – 18. 7. 2020 na faře v Nečtinech. Kapacita tohoto tábora je 10 dětí, z toho přibližně 8 dětí pochází z rodin, kde to nemají jednoduché hlavně po finanční stránce.

S dětmi i rodiči po celý rok pracujeme v programu CP Střecha na různých tématech ohledně výchovy a tento tábor je vlastně vyústění této celoroční práce. Bez finanční podpory by tyto děti na tento tábor nemohly jet. Moc Vám za vaši pomoc děkujeme.

Na táboře je cílem zažít rodinné prostředí, mít bohaté prožitky a zážitky, na které děti budou dlouho vzpomínat. Velký důraz klademe na večerní společnou reflexi, kde děti získávají zpětnou vazbu od svých vrstevníků a vedoucích, která pro ně může sloužit jako velký zlom pro jejich život.