Úvod > Ohlášky > 2. neděle postní

2. neděle postní

7.3.2020

3. neděle postní

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

• V pondělí při ranní mši sv. vzpomeneme na paní Věru Parmovu, která zemřela minulý týden.
  • Během postní doby je pobožnost křížové cesty vždy ve středu a v pátek od 17:30.
  • Ve středu se sejdou členové pastorační a ekonomické rady od 19:00 ke společnému jednání.
  • V pátek je výroční den zvolení papeže Františka. Vzpomeňme na něj v modlitbě.
  • Vzadu v kostele je možné si vyzvednout skládací pokladničky pro Postní sbírku na sociálně potřebné a postní kalendář od organizace SADBA.
  • K dispozici u tiskovin je časopis NEZBEDA, ideální pro školáky.
  • Rodiče malých dětí jsou zváni na Dny otevřených dveří Mateřské školy kardinála Berana. Více je na vývěsce.
  • Jste zváni na první letošní mši svatou do Meditační zahrady, kterou bude sloužit ve čtvrtek 12. března od 16:00 generální vikář P. Jakub Holík.
  • Při nedělních bohoslužbách následujících nedělí budou prožívat bezprostřední přípravu ke křtu naši katechumeni. První skrutinium bude příští neděli při mších sv. v 7:30 a v 10:00.
  • Předvelikonoční impuls – víkendová příprava na Velikonoce pro mládež z naší farnosti se uskuteční 20. – 22. 3. ve Zdicích. Přihlašování přes SAPES bude spuštěno během příštího týdne, kde najdete základní informace. Více informací u Marka Sklenáře.
  • Zveme vás na postní duchovní obnovu pro farnost, která bude tuto sobotu 14. 3. Začne mší sv. v 8:00 v kapli střediska a pokračuje od 9:00 v jídelně. Zakončení bude v 12:30. Letáček je k rozebrání u tiskovin.

• Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER; Ne 15. 3. 7:30ER; 9:30MS. U sv. Jiří: na požádání PL. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

Pro ty, kteří přemýšlejí, jak obohatit prožívání přípravy na Velikonoce, nabízíme výběr z několika podnětů na webových stránkách www.cirkev.cz.

·       Postní doba s mobilem

·       Malý průvodce postní dobou je elektronická verze brožury s biblickými citáty na každý den postní doby, kterou každoročně vydává Diecézní katechetické centrum Biskupství brněnského.

·       Postní kapky

·       Tato aplikace je pastorační aktivitou farnosti Dolní Němčí a nabízí postní inspirace „po kapkách“ na každý den až do Velikonoc. Aplikace obsahuje myšlenky papeže Františka.

·       Křížová cesta s Marií

·       Křížová cesta se sv. Pavlem

·       Tato aplikace vychází z tištěné křížové cesty se stejným názvem, kterou vydalo nakladatelství Paulínky k Roku sv. Pavla.

·       Postní průvodce

·       Postní úvahy, které můžeme touto formou sdílet, jsou zajímavé tím, že se jejich zpracování tentokrát poprvé ujali laici, kteří do meditací přinášejí velmi rozmanité přístupy a životní zkušenosti.

·       Postní kalendář: Jak šetrněji a odpovědněji ke stvoření

·       Tento postní kalendář, jehož náplní je několik desítek každodenních tipů, jak být šetrnější k životnímu prostředí a přírodě, tedy ke stvoření.

·       Postní doporučení papeže Františka

·       Z poselství papeže Františka k postní době z roku 2018 se nabízí patnáct jednoduchých skutků lásky, jak ji konkrétně můžeme projevit.

·       Více na: https://www.cirkev.cz/cs/aktuality/190312tipy-jak-prozit-postni-dobu