Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Ohlášky > 1. 10. 2023 – 26. neděle v mezidobí

1. 10. 2023 – 26. neděle v mezidobíDatum konání:
30.9.2023

2. 10.

Pondělí   

Památka sv. Andělů strážných

4. 10.

Středa

Památka sv. Františka z Assisi

8. 10.

Neděle

27. neděle v mezidobí

Bohoslužby v tomto týdnu jsou jako obvykle.

 • Při sbírce na Charitu minulou neděli bylo vybráno 7.840,- Kč. Děkujeme za vaše dary.
 • Připravujeme se na nové volby do pastorační rady. Je to příležitost k tomu, abychom se zamysleli nad smyslem a obsahem činnosti pastorační rady. O tom bude příležitost diskutovat dnes po obou bohoslužbách v Lobzích při farní kávě. Srdečně vás zveme jak na farní kávu, tak na farní diskusi.
 • V tomto týdnu začíná výuka náboženství, včetně přípravy k 1. sv. přijímání. Skupiny pro děti do 2. třídy a příprava k 1. sv. přijímání bude probíhat ve středu od 16.00 ve farních prostorách, výuka dětí od 4. třídy od 16:00 ve středisku mládeže.
 • Ve čtvrtek pokračují biblické hodiny od 16:00 ve farní klubovně.
 • Pátek je první v měsíci a po večerní mši sv. bude jako obvykle adorace.
 • V tištěných ohláškách jsou uvedeny termíny setkání ministrantů a dívčích pátků.
 • Zveme děti ve věku 10-14 let na výlet, který se koná v sobotu 14. října; na tento víkend pak navazují od listopadu víkendy BNW (1x za měsíc). Přihlášky na říjnovou jednodenní akci budou spuštěny v tomto týdnu. Přihlásit děti je potřeba do 8. října přes systém SAPES.
 • Pokud by někdo z vás měl zájem prožít nějakou dobu v zahraničí jako salesiánský misijní dobrovolník (Asie, Afrika, Latinská Amerika, Bulharsko), přihlaste se u P. Michala Kaplánka. Je třeba se začít o to zajímat rychle, protože už příští víkend se koná první přípravné setkání budoucích dobrovolníků v Rajhradě u Brna.
 • Ke dni seniorů přejeme dříve narozeným vše nejlepší od Pána. Především jeho požehnání a dar moudrosti do dalších dní. 
 • Přehled zpovídání: St17:30 – PL; 17:30 – ER;  Ne 8. 10. 7. 7:00ER;  
  9:30
  MK. U sv. Jiří: na požádání MK. V ostatní dny lze domluvit termín s kterýmkoliv knězem.

 

Základy křesťanství a formace ve víře pro děti školního věku ve školním roce 2023/24 – den výuky středa 16:00 * 

 1. skupina předškoláci, 1. a 2. třída        (A. Sprinzlová / L. Hlavničková)
 2. skupina třída – příprava k 1. sv. přijímání (H. Šašková) *(děti mohou být rozděleny na dvě skupiny).
 3. skupina , 5. a 6. třída     (E. Rakovský)

S dotazy týkající se výuky náboženství a katechezí se obracejte na P. Michala Kaplánka.

 

 

BNW

 • Pro starší školáky (10 – 14 let) jsou víkendové aktivity BNW, kde probíhají hry, soutěže a rovněž náboženské vzdělávání. Tato aktivita se realizuje s přespáním ve Středisku ze soboty na neděli. (vede P. E. Rakovský a M. Buňatová)

Termíny pro tento školní rok jsou:

14.10. říjen – jednodenní aktivity ve středisku s krátkým výletem

18./19. listopad – jako obvykle s přespáním

9./10. prosinec – jako obvykle s přespáním

27./28. leden – jako obvykle s přespáním

9./10. březen – jako obvykle s přespáním

13./14. duben – jako obvykle s přespáním

26.5. květen – jednodenní pouť do Prusin

15./16. červen – jako obvykle s přespáním

 

Setkávání ministrantů a dívčí pátky v roce 2023:

20.10. 

24.11.

8.12.