Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Velikonoce a jejich prožívání

Velikonoce a jejich prožíváníDatum konání:
29.3.2024

Časový rozpis Velikonoc

Přípravu na Velikonoce jsme zahájili na Popeleční středu a každým dnem se blížíme k jejich opětovnému slavení. Níže v odkazech jsou nabídky jak se ještě intenzivněji připravit a možnosti jejich prožití ve společenství věřících v Lobzích.

Velikonoce 2024


Noční adorace v kostele 

Jak už je v naší farnosti tradicí, rozhodli jsme se i letos prožít společně formou modlitební štafety noční adorace. 
Na noční adorace se přihlašujte na tomto odkaze

 

Další nabídky budou postupně zveřejňovány.

Květná neděle

Společným slavením Květné neděle jsme vstoupili do Svatého týdne. Žehnáním ratolestí a průvodem jsme si připomněli Ježíšův vjezd do Jeruzaléma. Oslavné a radostné Hosana se proměnilo v pašijích v připomínku velké zrady a utrpení, které Ježíše v Jeruzalémě čekalo.  Pár fotografií naleznete v tomto odkaze 

 

Zelený čtvrtek

Prvním dnem Tridua jsme začali slavit svátky našeho vykoupení. Mše sv. na památku ustanovení eucharistie s obřadem mytí nohou byla provázena krásnými zpěvy a dobrou aistencí. Pár fotografií naleznete v tomto odkaze.

 

Velký Pátek 

Pobožnosti Křížové cesty jsme prožili na několika místech. Rodiny s dětmi, mládež, dospělí. Na níže uvedeném odkaze jsou fotografie z nich:

Křížové cesty

 

Velký pátek - obřady

Druhý den Tridua byl ve znamení rozjímání a úcty k ukřižovanému Kristu. Tento den se neslaví mše sv., ale čtou se pašije, přimlouváme se za celý svět a uctíváme Kristův kříž. Několik fotografií je na tomto odkaze.

 

Velikonoční vigilie

Sobotním večerem vrcholilo Triduum. Působivou atmosféru neproniknutelného tajemství našeho vykoupení jsme mohli zakusit během dvou hodin intenzivní liturgie. Po ní jsme pak sdíleni nejrůznější témata a ochutnávali spoustu dobrého, co připravili obětavé farnice a farníci. Ohlédnutí se za tímto prožitkem je na tomto odkaze.