Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > 50 let od smrti Štěpána Trochty

50 let od smrti Štěpána Trochty



Datum konání:
6.4.2024

Záznam mše sv. k padesátému výročí smrti kardinála Štěpána Trochty můžete shlédnout na tomto odkaze.

Chceme si při této příležitosti připomenout člověka, který nejen trpěl ve vězeních dvou totalitních režimů, ale především se zasadil o svobodu, pokládal základy salesiánského díla pro děti a obnovoval litoměřickou diecézi.

Salesiánská provincie připravila k tomuto výročí webovou stránku www.sdb.cz/trochta, kde najdete seznam chystaných akcí a inspiraci pro hlubší poznání Trochtova života. K dispozici jsou zvukové a filmové dokumenty, odkazy na knihy a bohatá fotogalerie. Můžete zde také připojit svůj vzkaz prostřednictvím e-mailu sekretariat@sdb.cz.