Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > BNW březen 16. - 17. 3. 2024

BNW březen 16. - 17. 3. 2024Datum konání:
16.3.2024

Na víkendové BNW se přihlásilo dvacet školáků. Téma tohoto setkání bylo přípravné k Velikonocům: Křížová cesta, Boží láska prokázaná vrcholným způsobem. Jak tradičně jsme setkání zahájili hrami na hřišti. Po rozdělení na starší a mladší jsme se staršími procházeli v blízkém parku událostmi křížové cesty a chvíli uvažovali nad poselstvím jednotlivých zastavení. Mladší si připravili pašije, které si zahráli. Z kartonu vyřezávali postavu trpícího Krista a na kříž jej pak mohli i přibít. Na půdě sestavovali pořadí křížové cesty z velkoplošných zarámovaných obrazů. Jako tradičně jsme si užili velkorysou večeři a připravili se na večerní tvoření. Účastníci dostali bílé svíce na které si mohli zdobit nejrůznější motivy. Velikonoční tématika byla převládající, ale výzdoba byla opravdu širokospektrální. Věříme, že svíce udělaly radost nejen tvůrcům ale i rodinným příslušníkům. Sobotní program byl zakončen modlitbou, při které Pánu Bohu byly odevzdávány dopisy. Nedělní program pak vrcholil krátkou ukázkou z filmu Ježíš Nazaretský o Nikodémovi a jeho rozhovoru s Ježíšem, který byl i čten při nedělní bohoslužbě slova. Celou akci jsme pak zakončili účastí na nedělní bohoslužbě v lobezském kostele. Těšíme se na další setkání 13. dubna 2024. 

Evžen Rakovský

 B401.jpg