Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Tábor nejen pro ministranty

Tábor nejen pro ministrantyDatum konání:
19.7.2018

Ministrantský tábor se konal, jak už je zvykem, na faře v Nečtinách.

Letošní účast byla kvůli (doufejme jednorázové) absenci tradičních účastníků slabší - sešlo se nás 8 kluků a 6 vedoucích. Ale i tak jsme se všichni věrně znali. Na faře nám vařili manželé Skálovi s pomocí svých dvou synků, se kterými jsme si všichni velice rozuměli. Jídlo bylo vynikající, všem nám moc chutnalo a za celý čas, který nám tato rodina věnovala, musíme ze srdce poděkovat. Celým táborem nás provázela knížka "Bitva na řece Pádu", kterou jsme četli každý den před spaním a často i po jídle. Tak se nám hlavním tématem tábora staly lodě. K tomuto tématu nám velice přispěl P. Pavel Kuchař, který za námi na den přijel z Českých Budějovic a připravil si poutavé povídání o mořeplavbě. S nově nabytými vědomostmi jsme se pustili do výroby lodí z extrudovaného polystyrenu. V neposlední řadě jsme se vydali na celodenní výlet na Rabštejn, pomohli obci s čištěním lesní školky od přerostlé trávy a zahráli si v lese řadu bojovek. Spoustu zábavy jsme si užili, když nám Šárka Končírová v lese připravila lanové centrum. Program byl v pátek zakončen velkou bojovkou v lese, pouštěním lodiček na koupališti a jízdou na kajaku.

Jako vždy se nám tábor moc líbil. Náš kolektiv, budovaný už přes 7 let, stále drží a každým rokem si spolu užijeme ještě více krásného času. Doufáme, že se ve stejném složení sejdeme i za rok.

Vašek Škoda

Související galerie

Tábor nejen pro ministranty 2018