Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Petice na podporu manželství muže a ženy

Petice na podporu manželství muže a ženyDatum konání:
18.7.2018

Slovo biskupa Tomáše Holuba o petici na podporu manželství muže a ženy.

Biskupové se na plenárním zasedání ČBK na Velehradě 7. července 2018 jednomyslně rozhodli podpořit petici na podporu manželství muže ženy organizovanou Aliancí pro rodinu. Tato petice reaguje na poslanecký návrh, který žádá tzv. manželství pro všechny (tedy umožnění manželství osobám stejného pohlaví) a který je načten k projednávání ve Sněmovně a dokonce získal podporu odstupující vlády. Předkladatelé tzv. manželství pro všechny legitimnost svých požadavků opírají o petici, pod kterou shromáždili cca 70 tisíc podpisů, což není málo a jejich šance na úspěch je poměrně velká. Aby petice na podporu manželství muže a ženy měla úspěch, chtějí organizátoři získat minimálně dvojnásobek podpisů jako má petice za tzv. manželství pro všechny a raději mnohem více. Přidejte se a pomozte ve farnostech nasbírat co nejvíce podpisů od svého okolí. Manželská rodina byla a je zárukou budoucích generací. Jde o všechny naše děti a naše budoucí generace. Tímto i vy pomáháte utvářet svět, v jakém budou žít.

Text petice a petiční arch najdete ZDE nebo na http://podporamanzelstvi.cz/ 

 

Tomáš Holub, biskup plzeňský