Úvod > Aktuality > Farní tábor 2018

Farní tábor 2018

8.8.2018

V týdnu od 22. do 28. července proběhl Farní tábor.

V neděli, po mši svaté, jsme se sešli na středisku, odkud táborníci vyrazili na vlak směr Jesenice u Rakovníka. Cesta proběhla v pořádku, takže hned po příjezdu začalo ubytování na tamější faře. Poté přišlo na řadu pár seznamovacích her a večer nás čekala úžasná večeře u pana Bilbo Pytlíka. Dorazil na ní i Gandalf s Thorinem a trpaslíky. Gandalf předal mapu Středozemě a tím započala týdenní výprava za pokladem, který střežil zlý drak Šmak.

Na začátku jsme se rozdělili do čtyř skupinek - Bijafikrštoneta, Equos Brunneis, Zelenokožci a Klíčníci. Cesta mohla započít, hned po té co byli naše pláště barevně rozlišeny podle jednotlivých skupinek. Putování však nebylo jednoduché. Vyhýbání se zlým obrům tak, aby nás nespařili, rozluštění starodávných run, vyřešení Glumových zákeřných hádanek, útěk před děsivými vrrky, vyrobení dárku pro Medděda, aby nás nechal u sebe přenocovat. Nechyběla ani plavba na člunech. Na celodenním výletě jsme cestou temným hvozdem utíkali před lesními elfy. Naše výprava vyvrcholila příchodem k Osamělé hoře, kde sídlil drak Šmak. Po tvrdém výcviku ve střelbě z luku a duelu s Thorinem, byly přípravy u konce a Šmaka se nám povedlo přemoci, čímž jsme se zmocnili pokladu. Tím ale náš boj neskončil. Poslední den jsme zjistili, že nám poklad chtějí ukrást skřeti. Postavením opevnění a bojem ze všech sil, se nám povedlo útok skřetů odrazit a tím byl poklad jen a jen náš. Gandalf nás společně s Thorinem a Bilbem pochválil, a my už mohli jen oslavovat.

Po celou dobu výpravy se o nás krásně staraly naše kuchařky paní Daňková a paní Drhovská, za což jim patří obrovský dík. Tábor se moc vydařil a všichni se těšíme na poFáborové setkání.

Alžběta Váňová, Matouš Beránek