Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Prusiny 2023

Prusiny 2023



Datum konání:
24.5.2023

V neděli 21. května vyrazila skupina osmnácti odvážných cyklopoutníků na 15,5 km dlouhou trasu do kostela sv. Jakuba Většího v Prusinách, kde se konala naše pravidelná a mnohými celý rok toužebně očekávaná farní pouť. Slunečné počasí bylo jistě vymodlené a slibovalo exkluzivní zážitky. Naše skupina obsáhla všechny generace. Nejmladší účastník ještě neměl ani 4 roky, věkově nejzralejší oslavil už krásných 73 roků. Doprovodné duchovní texty pro nás připravil otec Evžen. Naše putování/šlapání mělo tyto tři společné úmysly:

  • za mládež, aby dar víry prohlubovala a měla odvahu svědčit o své víře.
  • za naši schopnost vydávat svědectví Kristu vírou, láskou a nadějí.
  • za mír na celém světě, zvláště na Ukrajině.

 

Dlouhá cesta ke společnému cíli byla naštěstí přerušena občerstvovací stanicí v Čižicích, kde naše znavená těla doplnila energii v místní restauraci. Nápoj s názvem „Hrobník“ nám připomněl pomíjivost našich životů. Na druhou stranu síla a odhodlání našich mladých poutníků nám dodala optimismus, že to s duchovním dorostem v naší farnosti vypadá nadějně. Našeho laskavého Boha s námi při mši svaté chválili svými zpěvnými hlásky i drobní opeřenci, kteří mají v kostelíku své útočiště. Po obřadu jsme měli příležitost sejít se u kávy a sladkostí i s dalšími farníky, kteří putovali pěšky (klobouk dolů!) s ministranty, kteří putovali už od pátku a měli v nohách 45 km (bravo!) nebo dorazili po vlastních osách (hurá!). Plný kostel dává tušit, že společná pouť je žádaná a má své místo v naší farnosti.

Zpátky jsme jeli kratší cestou, na níž nechybělo brodění přes potok nebo tlačení našich bicyklů do nedlouhého, ale prudkého kopce. Rád bych poděkoval především dětem Lukáškovi, Kubíkovi, Martínkovi, Barunce, Josefínce a Marečkovi za odvahu a ostatním za krásné společenství, které utužuje naši farní rodinu. Už teď se těším na příští rok a věřím, že nás bude ještě víc.

Jožka J.

IMG_6712.jpg