Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Salesiánský misijní den 2023

Salesiánský misijní den 2023Datum konání:
2.6.2023

Salesiánský misijní den 2023 v ČR budeme slavit 11. 6. 2023

 „Péče o stvoření, naše poslání“

Téma Salesiánského misijního dne 2023

 

Vysvětlení obrázku:

Ve středu obrazu je strom - symbol Stvoření, které dává potravu k životu a je vyjádřením Boží lásky, která nám dává věčný život na dřevě kříže. Ve stínu stromu je kolem Ježíše Krista a jeho Slova shromážděno křesťanské společenství z různých národů a kultur. Vpravo domorodé národy, strážci Stvoření, sklízejí plody země, přičemž respektují její přírodní procesy.

 

V levé části obrazu můžeme spatřit společenství napříč generacemi, které se s různou měrou citlivosti a zájmů zapojují do péče o životní prostředí skrze vodu - symbol života a Ducha svatého. V pozadí ti, kteří byli kvůli změně klimatu vysídleni ze svého prostředí – přicházejí na nové místo a čekají, až budou přivítáni, zatímco farmářská rodina obdělává společně půdu a vede jednoduchý život, jež dává důraz na obnovitelnou energii a respektuje Zemi.

Odkazy k inspiraci:

MODLITBA

EKOLOGICKÉ ZPYTOVÁNÍ SVĚDOMÍ