Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Podněty k modlitbě na cestu

Podněty k modlitbě na cestuDatum konání:
30.5.2020

Podněty k modlitbě na cestu na bohoslužbu v 10:30 u sv. Jiří 7. 6. 2020

 

  1. Z mrtvých vstal

„Pán byl opravdu vzkříšen a zjevil se Šimonovi.“

Lidé bez domova (nejen bezdomovci, ale ti, kteří nemají pocit domova, bez rodinných a srdečných vztahů).

Ať se jich Bůh ujme a dá jim pocítit svou dobrotu.

  1. Na nebe vstoupil

Když jim žehnal, vzdálil se od nich a byl nesen do nebe.

Lidi bez zaměstnání (dlouhodobě nemohou najít práci, ztrácejí svou důstojnost, podléhají malomyslnosti). Aby měli odvahu a nebáli se změn.

  1. Ducha sv. seslal

Všichni byli naplněni Duchem svatým.

Děti bez řádné rodiny, bez obou rodičů (rostou z nich často nezralé osobnosti, obtížně navazují zodpovědné vztahy, žijí bez zázemí). Ať je Duch sv. vede k statečnosti a odvaze konat dobro za všech okolností.

  1. Na nebe vzatá

Ale té ženě byla dána dvě mocná orlí křídla.

Mládež bez smyslu života, bez hodnot, které by jí dávali smysl života (často jsou ponecháni sobě samotným, propadnou jen honbě za materiálními hodnotami nebo sobectví). Ať je provází Matka Boží a dá jim zakusit mateřskou něhu.

  1. Na nebi korunovaná

Ta žena byla oděna purpurem a šarlatem a ozdobena zlatem, drahokamy a perlami.

Vážně nemocní. Aby pocítili blízkost a zájem svých přátel nebo příbuzných, za uzdravení a trpělivost při snášení obtíží). Ať je posiluje vědomí, že je jim Bůh nablízku a dává jim sílu v jejich situaci.