Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Kompot

KompotDatum konání:
28.7.2020

20200725_181614.jpg

Pod kompotem si jistě každý představí ovocnou pochoutku. Ale proč se takto jmenuje tábor? A ještě si má každý do batohu dva kompoty přibalit. Nad tím před odjezdem přemýšlelo jistě všech deset starších dětí především z naší farnosti, pro které byl tábor připraven.

Záhada byla poodkryta hned první večer. Slovo kompot má svůj původ ve významu „dát dohromady“. A tak jsme dali dohromady nejen své kompoty, ale především jsme se celý týden snažili přispět každý svým dílem k tomu, aby se nám tábor vydařil. K tomu, jak nám to jde, jsme se vrátili každý večer při tzv. kompotování – reflexi dne, která měla svůj sladký závěr otevřením několika našich kompotů.

I proto, že jsme chtěli táhnout za jeden provaz, jsme se nepustili do žádné celotáborové hry a vzájemného soutěžení. Naopak jsme vyzkoušeli společně řadu různých činností. Populárním se stal softbal a čas se našel i na jiné osvědčené hry jako je třeba rozdupka. V úterý jsme se pustili do práce a pomohli v lese s úklidem větví po kácení, ve středu připravili pestrý program sami účastníci. Glosovali to tak, že vedoucím už došel program. Přišel čas i na přenocování v lese, což byla pro někoho také nová zkušenost.

Čas jsme měli i na prohloubení vztahu k Bohu každodenním ranním zamyšlením, večerní modlitbou, tématy ze Starého zákona včetně stavby modelu archy úmluvy i několikrát při mši sv.

V pátek jsme si olympijským Riskuj připomněli, že právě ten den měla původně začít olympiáda v Tokiu. A při otázkách kolem maratónu vzešla zajímavá výzva – co tak maratón v sobotu uběhnout! A tak se i druhý den stalo. Štafetovým během jsme maratón zvládli za 3:20:52. Super výkon! A tak následná závěrečná recepce v japonském duchu byla zaslouženou odměnou i hezkou tečkou za pěkným týdnem.

Díky všem za krásné dny – jak účastníkům, tak týmu.